Články

Témy

Myšlienka týždňa

Myšlienka Týždňa
„Ale nežartujte. Vidím vám na očiach, že sama to považujete za vtip. A tak to robíte aj správne.“

Mikuláš Dzurinda reaguje na otázku novinárky, či by nemal pre kauzu Gorila odstúpiť z kandidátky SDKÚ, aby očistil jej meno.

Naša fikcia

Prezident stále váha
Ivan Gašparovič sa nevie rozhodnúť,
či má riaditeľa SIS zbaviť mlčanlivosti, alebo radšej
počkať na rozhodnutie Ústavného súdu
Reklama ::

Obsah E-Magazinu

Profesorka sexu

Naša juniorská vicemajsterka sveta vo fitnes Sylvia Plešková dobýja latinskoamerický šoubiznis

02.05.2008


„Srdce by chcelo, aby sa vrátila, ale rozum hovorí nie. Mám pocit, že je tam naozaj šťastná a spokojná. Veď nech si žije svoj život, aj keď ďaleko od rodičov,“ povzdychne si Jaromír Pleško, otec našej striebornej juniorskej majsterky sveta vo fitnes z roku 1999 Sylvie Pleškovej. Bývalá fitneska a tanečnica vymenila pokojný rodný Martin za divoké Mexiko. Už šesť rokov dobýja latinskoamerický svet šoubiznisu, modelingu, televízie či divadla.

Prispôsobivá:

„Cestovala som po celom svete. Pol roka som žila v Tokiu, nejaký čas v Španielsku, Nórsku. V Mexiku som našla šťastie po všetkých stránkach, vyhovuje mi, naplnilo moje životné očakávania,“ vyznáva sa dvadsaťsedemročná Sylvia. „Po španielsky som pri príchode vedela asi tri slová, ale učila som sa veľmi rýchlo. V jazykovej bariére som problém nevidela, ovládala som angličtinu. Zo začiatku mi robila problém mexická strava a permanentné dopravné zápchy. Kultúrne rozdiely stále cítim, ale rýchlo som sa prispôsobila,“ spomína bývalá fitneska.
So športom začínala Sylvia už od útleho detstva. Od piatich rokov cvičila gymnastiku, o pár rokov neskôr pridala moderný tanec. Tanečná formácia Ars Dynasty, v ktorej účinkovala, to dotiahla až na dvojnásobného majstra sveta.
„Odmalička bola cieľavedomá, veľmi samostatná. Sama si robila aj úlohy, nemuseli sme jej pomáhať. Fitnes začala robiť niekedy v štrnástich rokoch. Dotiahol som ju do telocvične, lebo začala trošku priberať. Veď viete, bola taká ,pucka‘ ako všetky dievčatá v puberte. Ja som sa individuálne venoval posilňovaniu a kulturistike. V telocvični sa jej páčilo, začala posilňovať, zlákali ju súťaže,“ spomína Jaromír Pleško. Tvrdé diéty a tréningy sa Sylvii vyplatili. V Portugalsku v roku 1999 to dotiahla na juniorskú vicemajstersku sveta vo fitnes.

Zaľúbený idol:

S fitnesom však musela predčasne po štyroch rokoch driny prestať, lebo začala mať zdravotné problémy. Po maturite na strednej ekonomickej škole ju zlákal svet. Pár mesiacov brigádovala v Španielsku, Nórsku, v Tokiu robila hostesku. „Zbožňujem poznávať nové krajiny, hlavne ľudí, ich zvyky, mentalitu. Do Mexika som v roku 2002 zavítala z dvoch dôvodov - dovolenka a práca. Našla som si priateľa, ktorý ma však nenechal nič robiť a držal ma dosť nakrátko. Až po rozchode s ním som sa znovu začala venovať modelingu. Robila som modelku v známej mexickej televízii Televisa,“ spomína Sylvia na začiatok sľubnej latinskoamerickej kariéry. „Asi po dvoch mesiacoch som dostala ponuku od producenta televízie robiť moderátorku jedného programu. A potom to už išlo super.“
V kariére ju potlačil aj známy mexický idol žien Xavier Ortiz. Hral v populárnej hudobnej skupine Garibaldi, účinkoval približne v tridsiatich telenovelách. Na Slovensku sa napríklad premietal stošesťdesiatdielny Súboj vášní. Sylvia spočiatku netušila, aká mužská hviezda sa okolo nej točí: „Bolo tu veľmi veľa hercov, nepoznala som ich. Xavier ma zbalil klasicky, na romantické večere a kvety.“ So svojím partnerom je už tri roky šťastná. Žijú v rodinnom dome v Mexico City vo štvrti Sayavedra.

Žiadna rutina:

„Momentálne pracujem viac-menej ako moderátorka zábavných programov, čo ma okrem fotenia baví asi najviac. Spolu s Xavierom produkujeme divadelnú šou v štýle Las Vegas s názvom Table dance. Premiéra bude koncom mája. Začiatkom budúceho roka bude dostupné aj moje CD v nemecko-francúzsko-mexickej produkcii. Každý deň robím niečo iné, nepoznám rutinu. Zo svojej práce dokážem slušne vyžiť. Hlavne, keď prídu ponuky na fotenie reklamy. Som playmate a celebrita Playboy Mexiko, Grécko, Venezuela, Kolumbia. A na ceste sú ďalšie ponuky,“ spokojne vymenúva svoje úspechy Martinčanka s neprehliadnuteľnými sexi prednosťami.
Jej pracovný deň sa začína o siedmej ráno budíčkom. O deviatej má balet, o dve hodiny neskôr herectvo. O druhej popoludní, trikrát do týždňa, natáča v televízii, o piatej už skúša divadlo. S televíziou cestuje niekoľkokrát do mesiaca po Mexiku a Miami, o množstvo akcií sa jej stará prestížny pánsky časopis. „Podpisové akcie trvajú niekedy aj päť hodín v kuse,“ trochu si posťažuje.
Ak má voľno, ide s priateľom na pláž. Trošku na neho žiarli, predsa len, je to latinskoamerický sexi idol, ktorého všetci na ulici spoznávajú. Pre fanúšičky niekedy musia najímať aj bodyguarda. Sylvia prezradila, že na svojom Xavierovi „miluje všetko - osobnosť, inteligenciu aj fyzické telo“.

Dovolenky na pláži:

Rada surfuje, hrá tenis, robí bungee jumping. Životné minimum v Mexiku je šesťsto dolárov. Herci zarábajú rôzne, od päťtisíc dolárov po státisíce. Sylvia svoje životné náklady prezradiť nechce, ale priznáva, že sú vysoké. 
Čo ju vie najviac potešiť? „Dobrá večera, napríklad kačacie prsia z francúzskej kuchyne a červené víno. Pekná dovolenka, hlavne pri mori. Pláž Acapulco, Cancún, Tulum, Miami... Poteší ma aj pekný darček. Kvety od priateľa, kabelky značky
Luis Vuitton. Xavier tiež miluje peknú dovolenku, romantické večere.“ Užil si ich aj u nás. Predminulé Vianoce strávil mesiac na Slovensku. Páčila sa mu vraj lyžovačka a pokojný, nehektický život. Mimoriadne mu vraj chutili bryndzové halušky.
A čo na potenciálneho zaťa hovorí otec? „Je to slušný, vyrovnaný a decentný človek. A navyše aj fešák. Myslím, že sa majú naozaj radi a že dcéra je šťastná,“ pochvaľuje si pán Pleško. Sylviu bol pozrieť aj v Mexiku, ale v súčasnosti si to už zo zdravotných dôvodov dovoliť nemôže.
„Spočiatku som sa o ňu bál, ale zvykol som si. Do osemnástky som jej aj bránil cestovať, nepustil som ju. Ale potom už nie, dospelému sa predsa nemá rozkazovať. Po maturite som jej povedal, že sa musí postaviť na vlastné nohy. To nebolo o lakomosti, ale o výchove k samostatnosti. Žiaden rodič predsa nechce, aby mu dieťa, teda už dospelé, viselo na krku,“ hovorí.
S vývojom dcérinej kariéry je spokojný. Nevadí mu, že fotila šteklivé akty. „Nezačínala s tým v šestnástich, ale ako dospelá zrelá žena. Bolo to jej slobodné rozhodnutie, akceptujem ho. Mne sa skôr nepáči, keď štrnásť-pätnásťročné dievčatá niekde polonahé pózujú.“

Mier a láska:

Lesk šoubiznisu má aj svoje odvrátené stránky. „Či mám v Mexiku veľa priateľov? Nie. Nemám čas. Denne sa stretávam s mnohými známymi hercami a ľuďmi zo šoubiznisu, ale pracovne. Napríklad Eduardo Santamarina, Jorge Salinas, Raquel Bigora, Coque Munez, Manuel Landeta, Susana Gonzales... A podrazy? Vedela som, do čoho idem. Keď niečo chcete, treba akceptovať aj negatívne stránky. Nerobím si problémy, som osoba „peace and love“.
Mexičania dali Sylvii prezývku Profesex, v preklade profesorka sexu. „Svojho času som hrala jednu komickú úlohu v televízii a volala sa Profesex. Z toho to vzniklo,“ objasňuje. Na návrat na Slovensko zatiaľ nepomýšľa: „Možno neskôr, keby som si s priateľom založila rodinu. Slovensko je krásne. Najbližšie dva roky však svadbu ani deti neplánujem.“     

LENKA KAPUSTOVÁ

 


Reklama:

Aktuálne vydanie

Prelistujte si 1.vydanie

Prelistujte si historicky prvé vydanie
PLUS 7 DNÍ

SLOVO VYDAVATEĽA

Mafia bez hrubých krkov
Legendárny krstný otec don Corleone, románová hlava sicílskej mafie, ovládajúcej v polovici minulého storočia takmer celý New York a Las Vegas, by sa zrejme len so závisťou pozeral, ako skvelo sa darí jeho nasledovníkom na Slovensku.

všetky články...

Anketa

Ovplyní kauza Gorila vaše rozhodovanie v marcových parlamentných voľbách?

Áno
 50%
Nie
 28%
Neviem
 21%
Hlasovalo 4208 účastníkov

Najčítanejšie