10 tipov na vyššie sebavedomie: Zdravému sebavedomiu sa dá naučiť

10 tipov na vyššie sebavedomie: Zdravému sebavedomiu sa dá naučiť

Sebavedomá žena vie, čo chce a podľa toho žije. Poradíme vám, ako na to.

1. Píšte si zoznam

Všetkého, čo sa vám v živote podarilo. Nezabudnite ani na svoje silné stránky, dobré vlastnosti a fyzické prednosti. A majte tento zoznam vždy poruke. Keď sa budete cítiť pod psa, siahnite po ňom.

2. Živte v sebe ženskú energiu
Tá je vašou podstatou a bude vám pomáhať aj pri budovaní zdravého sebavedomia. Buďte nežná a jemná. Komandovanie, dravosť a tvrdosť prenechajte mužom.

3. Myslite pozitívne
Optimizmu sa dá naučiť. Čím kŕmite svoj mozog, tak potom aj zmýšľate. Čím viac budete seba a svet vnímať pozitívne, tým ľahšie a rýchlejšie sa bude vaše sebavedomie uzdravovať.

4. Rozmaznávajte sa
Ako sa staráte o svoje telo, také máte sebavedomie. Ak ste si vedomá svojej hodnoty, nerobí vám problém sa z času na čas rozmaznávať. Dobrá masáž, kaderníčka, pekné šaty a topánky, hlava hore, ladná chôdza. Prebuďte v sebe bohyňu.

5. Nebojte sa chýb a prehier
Občas sa možno za seba hanbíte, občas vás dobehnú vlastné omyly. Uvedomte si však, že to k životu patrí a neberte to ako tragédiu. Prehrávajte bez výčitiek. Len tak môžete spoznať svoje rezervy. Čím viac pádov, tým viac vybudovanej sebadôvery.

6. Pomáhajte
Pomoc je najľahší spôsob, ako získať zdravú energiu. Kto pomáha druhým, nikdy nemá problém s vlastným sebavedomím, pretože sa cíti na tomto svete potrebný.

7. Chváľte
Rozdávajte komplimenty veľkým priehrštím. Pochváľte kolegyni šaty, všimnite si partnerov úspech v práci, dajte najavo svojim deťom obdiv z ich dobrého výsledku v škole či v športe. Ono to funguje tak, že čím viac chválite, tým viac aj vás budú chváliť. A potom sa nebojte prijímať komplimenty s úsmevom na tvári.

8. Verte si a kašlite na okolie
Nie je dôležité, čo si o vás myslia iní, ale čo si o sebe myslíte vy. A tak isto nie je dôležité, v čom vynikajú ženy vo vašom okolí, ale v čom ste výnimočná vy. Prestaňte sa porovnávať a mať panickú hrôzu z názorov druhých. Svoj život žijete len vy.

9. Začnite žiť
Každý deň sa sama seba pýtajte, či žijete tak, ako chcete žiť. Či sú vaše túžby naplnené a či nežijete sny niekoho iného. Ak chcete svoj život zmeniť, urobte to hneď a nečakajte na lepšie časy a vhodnejšie podmienky.

10. Nebojte sa hovoriť nie
Sebavedomí ľudia hovoria nie jasne a nahlas. Máte s tým problém? Je to jednoduché. Proste sa zhlboka nadýchnite a povedzte nie. To stačí. Ďalej už nevysvetľujte a ani sa neobhajujte. Keď raz skúsite, každé vaše ďalšie „nie“ vám už pôjde z úst ľahšie.

Domáca úloha
A na záver jedna zábavná úloha na víkend. Porozmýšľajte nad tým, čo by mohla byť pre vás výzva a snažte sa ju cez víkend splniť. Môže ísť o drobnosti typu naučiť sa nové anglické slovíčka, zdolať neďaleký kopec, vyskúšať nový recept, napísať básničku alebo sa konečne vybrať do fitka.
         
Autor: Natália Šepitková
Foto: Shutterstock.com

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Rodinný život"

Poradňa