22 rokov od tragédie: TOTO boli posledné slová princeznej Diany!

22 rokov od tragédie: TOTO boli posledné slová princeznej Diany!
28 fotiek v galérií

Pred 22 rokmi, 31. augusta 1997, vyhasol život lady Di, matky princov Williama a Charlesa. Najobľúbenejšia členka kráľovskej rodiny, ktorá za svoju charitatívnu činnosť dostala prívlastok „princezná ľudských sŕdc“, tragicky zahynula pri autonehode v parížskom tuneli.

VIDEO: Pred 22 rokmi tragicky zahynula princezná DianaSpomienky požiarnika

Pri príležitosti výročia od tragickej smrti princeznej Diany prehovoril požiarnik, ktorý sa jej snažil pomôcť. Xavier Gourmelon povedal, že v aute našiel ženu-blondínu, ktorá sedela na podlahe. Diana bola pri vedomí, pozrela naňho a povedala: „Preboha, čo sa stalo?“ Požiarnik spomína, že ju vytiahli von z vraku a položili ju na nosidlá. Prítomný lekár skonštatoval, že má zástavu srdca. Poskytli jej kardiopulmonálnu resuscitáciu a po 20 sekundách prišla k vedomiu.

Neveril, že zomrela
Podľa Xaviera  Gourmelona v čase, keď prišiel k nehode, neboli nablízku žiadni paparazzi. Myslel si, že Diana nehodu prežila, preto ostal šokovaný, keď sa dopočul o jej smrti. Z pohľadu požiarnika to vraj bola pomerne bežná nehoda. Výnimočná bola iba osoba, ktorú sa pokúšal zachrániť. Okrem Diany, ktorá sedela na zadnom sedadle limuzíny, boli v aute Dodi Al-Fayed, za volantom sedel Henri Paul a vpredu na sedadle spolujazdca Trevor Rees-Jones, člen Al-Fayedovej ochranky, jediný, ktorý nehodu prežil.

 

Sexi FOTO čerstvého sedemdesiatnika Richarda Gerea: Z týchto záberov nezaspíte!


Na nič si nespomína
Bodygard Trevor Rees-Jones si nebol schopný spomenúť, čo sa stalo tej tragickej noci od chvíle, keď nasadol do auta, až po nehodu. Mercedes S280 prenasledovaný paparazzmi, ktorí chceli vyfotografovať Dianu, narazil do 13. piliera v tuneli pod Pont d´Alma neďaleko rieky Seiny. Tragickú smrť princeznej Diany si princovia William a Henry pripomínajú každý rok spoločným obedom alebo večerou v Kensingtonskom paláci a spomínaním na svoju matku.

Klikajte na galériu a dozviete sa viac.


Autor: jb
Foto: profimedia.sk, Getty Images

 28 fotografií

22 rokov od tragédie: TOTO boli posledné slová princeznej Diany!22 rokov od tragédie: TOTO boli posledné slová princeznej Diany!22 rokov od tragédie: TOTO boli posledné slová princeznej Diany!22 rokov od tragédie: TOTO boli posledné slová princeznej Diany!
Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Úspešné ženy (aj muži)"

Poradňa