3 veci, ktorých sa budúce manželky boja asi najviac

3 veci, ktorých sa budúce manželky boja asi najviac

Aj keď je svadba pre mnohých tým najkrajším dňom života, neznamená to, že ju nesprevádzajú obavy a pochybnosti. Niektoré nevesty sa boja, či bude na svadbe dobrá zábava, iné riešia hlbšie otázky. Myseľ nejednej nevesty zamestnávajú napríklad aj tieto tri otázky.    

Je to ten pravý?

Pochybnosti patria k životu, a preto sú prirodzené obavy či muž, za ktorého sa chystáte vydať je ten pravý. Stopercentnú istotu a záruku vám nikto nedá, ale ak ste sa rozhodli vstúpiť do manželstva je dôležité, aby ste sa nevydávali z nesprávnych dôvodov. Aby ste neurobili tento krok len preto, lebo potrebujete odísť od rodičov.

Alebo ste zostali po troch mesiacoch chodenia tehotná, prípadne spolu chodíte sedem rokov a hoci nie ste vôbec šťastná, všetci vás už tlačia do svadby. Doprajte si čas, aby ste svojho partnera dostatočne spoznali v rôznych životných situáciách a pokiaľ vám v niektorých prejavoch správania nevyhovuje, nespoliehajte sa, že po svadbe sa to zmení. Samé od seba určite nie!    

Môže mi byť neverný?
Nevera je strašiak každého vzťahu. Nevstúpi však do vzťahu z ničoho nič. Má svoj vývoj, za ktorý väčšinou nesú zodpovednosť obaja partneri. Medzi absolútne najdôležitejšie piliere vzťahu patrí dôvera a najhorším radcom je žiarlivosť. Rozprávajte sa, čo je pre každého z vás dôležité a kde vnímate hranice narušenia dôvery. Komunikujte, aké prejavy správania sú pre vás neprijateľné a hľadajte spoločné kompromisy.

Sliedením, výsluchmi a neodôvodneným podozrievaním môžete vážne narušiť vzájomnú dôveru. Ak zistíte zmenu v štandardnom správaní partnera, nenechávajte si to pre seba. Povedzte mu, že ste si niečo všimli, čo vás znepokojuje a nechajte si to vysvetliť. Dôležité je, aby ste pred vstupom do manželstva mali istotu, že vás spája vyznávanie rovnakých hodnôt.

Obávate sa toho, či váš partner bude chcieť mať deti?
Otázku súvisiacu s potomstvom by ste mali riešiť ešte predtým, ako sa rozhodnete vstúpiť do manželského zväzku. Mnohé ženy sa obávajú, že muž, za ktorého sa rozhodli vydať, náhle zmení rozhodnutie týkajúce sa rodiny. Respektíve sa boja, že deti by mohli „rozbiť“ ich idylický vzťah.

Preto je dobré dôkladne zvážiť rozhodnutie, či vstúpiť do manželského zväzku s mužom, ktorý naznačuje podobné vyjadrenia. Zároveň je dôležité veľa komunikovať, aby ste dokázali rozvíjať nielen rodičovstvo, ale aj partnerstvo popri rodičovstvu. Nemali by ste zanedbať vzájomný priateľský a milenecký vzťah a upnúť sa len na výchovu detí.

Autor: Radomír
Foto: Shutterstock

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Svadba"

Poradňa