4 tipy ako sa nedať vytočiť kolegyňou

4 tipy ako sa nedať vytočiť kolegyňou

Možno niektoré z vás zažili situáciu, keď vás niekto napodobňoval. Snažil sa kopírovať vaše správanie, gestá, životný štýl, účes či spôsob obliekania. Ak ste si zadovážili nejakú novú vec na seba, vzápätí ju mala už aj vaša kolegyňa.

Banálny problém?
Síce sa vám to môže zdať ako banálny problém, ale dokáže to dosť znepríjemniť každodenný život, ak sa jedná o osobu, ktorá je vo vašom blízkom pracovnom prostredí. Stretávate sa s ňou každý deň a dostávate sa tak do konfrontácie s ňou. Aké bývajú dôvody takéhoto kopírovania a ako to riešiť?

Už od útleho detstva sa učíme napodobňovaním. Do určitého veku človeka je práve toto správanie považované za jedinú formu učenia a tým aj osobného rozvoja. A koho napodobňujeme? Sú to rodičia, ktorí predstavujú pre nás veľký a jediný vzor.
Jeden z dôvodov takéhoto chovania môže byť práve možnosť, že daná kolegyňa sa vo vás našla. Považuje vás za svoj veľký vzor.

1. Najskôr sa s ňou skúste porozprávať
Povedzte jej jasne, že takéto správanie sa vám nepáči a ju samotnú to ponižuje. Každý človek je predsa jedinečný a neopakovateľný tvor. Nech je sama sebou a originál. Ak sa toto kopírovanie prejavuje najmä v spôsobe obliekania a v rovnakom imidži, potom dôvodom môže byť fakt, že sama nemá žiadny vkus a v tejto oblasti potrebuje poradiť.

2. Skamaráťte sa
Ak by rozhovor s ňou nezabral, skúste jej navrhnúť, že ju zoberiete na nákupy, kde jej pomôžete vybrať oblečenie, ktoré jej bude pasovať a najmä bude odlišné od toho vášho alebo navštívte spoločne kaderníka.

3. Schovajte pohoršenie
Ďalším dôvodom môže byť, že vás chce daná osôbka týmto správaním vytočiť. Potom v žiadnom prípade nedávajte najavo, že vás to irituje. Pokiaľ je to možné, nevšímajte si to. Veď ju to určite raz prejde.

4. Zosmiešnite ju
A ak vám to dovoľuje vaše pracovné zaradenie a prostredie, príďte do zamestnania v šokujúcom módnom „výkriku“ alebo v „neopakovateľnom“ účese doplnenom starými teplákmi a vyťahaným svetrom. Buďte si istá, že takýto imidž nebude mať ani chuť ani možnosť okopírovať.

Autor: Mili

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Zamestnanie"

Poradňa