4 typy partnerov, ktorí vás donútia rozviesť sa

4 typy partnerov, ktorí vás donútia rozviesť sa

Dôvodov na rozvod je veľa, no život s niektorým z nasledujúcich partnerov je doslova vstupenkou na rozvodové konanie. Až sa sama sebe čudujete, kde ste mali hlavu, keď ste sa vydávali. Človek vydrží veľa, ale sú ľudia, ktorí vás donútia uvažovať o tom, či vám nebolo lepšie bez nich.

Všetko je zle a zlé
Tohto partnera by sme mohli zaradiť do kategórie „večný hundroš“. Neustále na všetko šomre, nadáva, nič mu nie je dobré, všetko vidí z negatívneho uhla pohľadu. Ak prejavíte hoci drobné nadšenie či radosť, ihneď ho vo vás zašliapne. Nadšenie je pre neho neznáma kategória.

Nonstop nadáva na prácu, kolegov, ľudí v obchode, ktorých stretol cestou z práce, na počasie, vládu, plat, deti, presolený obed či nespoľahlivý počítač. Veľkým rizikom dlhodobého spolužitia s týmto typom človeka je, že vám hrozí nákaza. Je vysoko infekčný, a preto, ak začnete na sebe pozorovať podobné symptómy, okamžite prejdite do karantény a obklopte sa priateľmi, pozitívnymi zážitkami a nedovoľte mu, aby vás ovplyvnil svojimi názormi.  

„Všetci ste blázni, len ja som normálny“

S týmto typom partnera je spoločný život nesmierne náročný, pretože každému dáva pocítiť, že iba on je dokonalý. Okato dáva všetkým najavo, že on je jediný, kto niečo robí. Na všetko má patent, všetci sú hlupáci, iba on je normálny. Všetci naokolo sú neschopní a nebyť jeho, tak nikto z rodiny nevie, čo má robiť. Ak sa niečo nepodarí, jeho obľúbená veta znie: „Ja som vám to vravel, keby ste ma počúvali, nič by sa nestalo!“ Zároveň sa cíti nedocenený.  Problém je v tom, že ak ste dlhodobo vystavená takémuto správaniu, naozaj začnete  pochybovať o svojich schopnostiach. A to je začiatok konca.  

„Som ja ale úbožiak“
Určite to poznáte. Váš partner by veľmi rád čokoľvek urobil, ale buď na to nemá čas, energiu, možnosti alebo silu. Celé je to podľa neho vždy komplikované.  Často sa skryje napríklad za to, že ste šikovnejšia, tak prečo to radšej neurobíte vy. „Keď tebe ide tá angličtina oveľa ľahšie. Nemohla by si sa so synom učiť ty?“ Na jednej strane stúpne vaše sebavedomie, lebo od partnera počujete, že ste šikovnejšia, ale na druhej strane je to len jeho manipulatívna stratégia, ako sa vyzuť z nejakej povinnosti.

Kým sa spamätáte, robíte 80 % všetkých domácich prác. Riziko je, že to časom neunesiete, prasknú vám nervy, no počas konfliktu, keď máte počúvať litánie o tom, ako by on chcel, no nemôže, nakoniec poviete: „Vieš čo, nechaj to tak, ja si to radšej urobím sama!“ A má vás tam, kde vás chcel mať!  Preto nastavte hranice a pravidlá fungovania domácnosti hneď na začiatku vzťahu.

„Vieš, koho som dnes stretol?“

Na tomto partnerovi v podstate nie je nič zlé, keby toho toľko nenarozprával. Jednoducho veľa rozpráva a v podstate nič nepovie. Ešte ste ani nevstali z postele a už vás z neho bolí hlava. Keď začína vetou: „Vieš, koho som dnes stretol?“, tak už viete, že bude rozprávať minimálne hodinu o niekom, kto vás vôbec nezaujíma a o kom neviete zhola nič.

Predtým ako vymení žiarovku, vám porozpráva o tom, ako tečie prúd, pripomenie vám ako vám v byte vymenili elektroinštaláciu a prebehnete si spolu všetky zapojené elektrické okruhy. Okrem toho veľa nasľubuje, no zo sľubov nie je žiadny osoh. Výsledkom je, že ste ohučaná, hlavu máte pred výbuchom. Neuvažovali ste nad tým, že by ste po byte nosili miniatúrne slúchadlá s nepretržitou hudbou?

Autor: Radomír
Foto: Shutterstock

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Manželstvo"

Poradňa