4x čo ženy najviac brzdí v rozlete?

4x čo ženy najviac brzdí v rozlete?

Máte pocit, že prešľapujete na mieste? Zdá sa vám, že sa nikam nepohýnate, neviete sa rozhodnúť čo ďalej, lebo vás blokujú presvedčenia, ktoré o sebe máte? Zatočte s nimi čo najskôr a užite si život plnými dúškami.

1. Nebezpečný stres
Každý deň, vždy to isté dookola. Ranný zhon, rozvoz detí do školy, naháňačka do práce, v nej šéfka, ktorá vás zvozí na prešvihnutý termín, po práci nákup, príprava večere, úlohy s deťmi, konflikt so susedou, hádka s manželom, proste stres. A tak, pomaličky začínate jeho následky cítiť na svojom zdraví. Zabrzdite! Čo tak rozdeliť domáce úlohy? Zapojte manžela do povinností a delegujte úlohy. V práci si rozdeľte úlohy na tie okamžité k vyriešeniu a tie, ktoré počkajú, aby sa vám nezliali do jedného vreca. Začnite cvičiť, chodiť na prechádzky alebo behať. Vyjdite si s kamarátkami na „pokec“ či začnite meditovať, aby ste vyventilovali problémy a nahromadený stres.

2. Ach, tie kilá navyše!
Opakované diéty a presvedčenie, že vážite viac ako by ste mali, vám spôsobuje to, že nie ste spontána a sama sebou. Obmedzujete sa v sociálnych kontaktoch, hanbíte sa pred druhými ľuďmi. Neustále myslíte na to, že by ste boli šťastná, keby ste mali o štyri kilá či o päť cm v páse menej. Myslíte si, že naozajstné šťastie spočíva v kilogramoch či centimetroch? Nenechajte sa brzdiť v užívaní si krás života len preto, že máte konfekčnú veľkosť o dve čísla väčšiu ako vaša kolegyňa. To, že je chudšia ju ešte nerobí automaticky šťastnejšou.

Čo je viac: Manželka alebo milenka?

3. Nízke sebavedomie
Orlí nos, malé prsia, pehy na tvári, rečová chyba či nedokončená VŠ, to je len zlomok vecí, kvôli ktorým dokáže človek trpieť a podceňovať sa. Veľakrát je za tým výchova a necitlivý prístup rodičov, kritika zo strany rovesníkov či vlastné iracionálne presvedčenie o tom, že sme horší ako ostatní. Je to brzda, ktorá nám spôsobuje výčitky, pocity viny, nižšie sebavedomie a tým pádom nedokážeme mať k sebe pozitívny prístup. V mnohých prípadoch je dôležitá pomoc psychológa, ktorý pomôže odhaliť pozadie týchto presvedčení, ale dôležité je aj vlastné naštartovanie a hľadanie vlastných silných stránok, na ktoré môžeme byť pyšní a o ktoré sa môžeme oprieť.

4. Vzťahové problémy
Alkoholizmus partnera, jeho násilné správanie, gamblerstvo, žiarlivosť alebo nevera, to sú najčastejšie problémy, s ktorými sa ženy vo vzťahu potýkajú. Na jednej strane tieto problémy, neraz nezlučiteľné s pokojným spolužitím a na druhej strane tlak rodiny, cirkvi či opakovaných sľubov partnera, aby ste vydržali a dali ešte vzťahu šancu. Ak zo vzťahu úplne vymizla dôvera, úcta, slušnosť a nahradili ich klamstvo, podvádzanie, nezáujem či neúcta, je najvyšší čas stiahnuť záchrannú brzdu a z „vlaku“ vystúpiť! Ak ste presvedčená, že ste dali niekoľko šancí, ak ste vyskúšali odbornú pomoc a veci sa nemenia, ba naopak stupňujú, potrebujete sa nadýchnuť. To ale nedokážete vo vzťahu, ktorý vás brzdí.

Je v móde žiť single?

Autor: Radomír

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Manželstvo"

Poradňa