5 najhorších nápadov ako zachrániť vzťah

5 najhorších nápadov ako zachrániť vzťah

Stojí váš vzťah tesne nad priepasťou? Neodporúčame vám použiť na jeho záchranu niektoré z nasledujúcich riešení. Je prirodzené, že topiaci sa aj slamky chytá, ale slamka v podobe uvedených „nápadov“ vám vzťah nezachráni. Práve naopak, zaručene vás stiahne na dno.

„Dajme si pauzu“

Ide o jedno z najčastejších riešení, po ktorom páry siahajú, keď majú pocit, že ich spoločná existencia neprináša nič dobré. Odborníci pred týmto riešením varujú. Podľa nich málokedy prinesie pozitívne výsledky.

Väčšinou je len predĺžením agónie vo vzťahu. Páry si od pauzy sľubujú, že keď si od seba oddýchnu, zase na seba budú mať väčšiu chuť. Lenže problémy sami od seba nezmiznú. Preto odborníci radia, že keď sa naozaj chcete pokúsiť zachrániť vzťah, potrebujete na ňom zapracovať, zmeniť niektoré vzorce správania, vyhľadať pomoc psychológa, a nie si dávať pauzu.

„Dám si urobiť nové prsia“
Naozaj skvelé riešenie! Ak si myslíte, že so zväčšením pŕs o dve čísla priamou úmerou vzrastie láska vášho partnera, mýlite sa. Táto operácia je náročná a spája sa s dlhodobejšou rekonvalescenciou a mnohými rizikami. Práve vtedy budete potrebovať podporu vášho partnera, jeho pomoc a prítomnosť. Lenže ak podstúpite zákrok v období, keď to medzi vami nefunguje, je väčšia pravdepodobnosť, že zostanete na všetko sama a zasiahne vás silné sklamanie. A ešte jedna dobrá rada. Ak sa pre zákrok rozhodnete len preto, lebo si manžel našiel prsnatú milenku, svoj vzťah umelými „päťkami“ rozhodne nezachránite.

„Nechám si urobiť dieťa!“
Ešte horší nápad. Dieťa má absolútne právo narodiť sa dvom milujúcim rodičom, do konštruktívnej atmosféry plnej lásky, pochopenia a spolupráce. V žiadnom prípade nemá byť „pokusným králikom“, či sa mu podarí zachrániť vzťah. Ak ste pred rozchodom či rozvodom a uvažujete o tehotenstve, pribrzdite.

Situáciu ešte viac skomplikujete, pretože prestane fungovať nielen partnerský rozmer vášho vzťahu, ale ohrozíte aj rodičovský rozmer. Príchod dieťaťa musí byť minimálne jedným partnerom očakávaný, lebo ak nenaplní svoje „poslanie“ – zachrániť vzťah, riskujete jeho odmietnutie aj vlastnou osobou.

„Pôjdem za jeho rodičmi a kamarátmi, aby vedeli, čo urobil“
Vzťah dvoch dospelých ľudí nie je napodobeninou materskej škôlky, v ktorej s každou krivdou utekáme za pani učiteľkou. Žalovať rodičom, svokrovcom, kamarátom, súrodencom nič dobré neprinesie. Často platí, že „košeľa je bližšia ako kabát.“ Nakoniec ostanete tou zlou, ktorá poštvala proti sebe všetkých naokolo. Netvrdíme, že sa nemôžete poradiť s niekým, kto má názorový vplyv na vášho partnera, ale šíriť oheň a síru vám vzťah nezachráni.

„Oko za oko, zub za zub“
„Bol mi môj partner neverný? Tak mu to oplatím rovnakou mincou, nech vie, aké to je.“ Najhoršie riešenie, aké vám môže len napadnúť. Nezmyselná nevera za účelom vyvolania bolesti u partnera a pomsty vám rozhodne nepomôže. Prinesie len ďalšiu nošu bolesti a problémov. Vám sa neuľaví a jemu to môže byť absolútne jedno. Možno sa ho to nijako nedotkne, len si pomyslí, aká ste úbohá. A vy si okrem toho, že ste si prestali vážiť partnera prestanete vážiť samu seba.

Autor: Radomír
Foto: Shutterstock

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Rozvod"

Poradňa