5 typov chlapov, ktorých si radšej za manžela neberte

5 typov chlapov, ktorých si radšej za manžela neberte

Hoci láska nepozná hranice a často býva slepá, keď si máte vybrať chlapa do manželstva, je dobré naozaj otvoriť oči a používať aj rozum. Často si totiž ženy myslia, že nech má ten ich vyvolený akékoľvek chyby, ony ho predsa dokážu zmeniť, že po svadbe bude z neho jednoducho iný človek.

Viete ako to končí – ženám zostanú len oči pre plač, alebo budú do konca života v sebe živiť nádej, že možno niekedy sa ten ich manžel predsa len zmení... Ak ešte len zvažujete manželstvo, tu je 5 typov mužov, ktorých by ste mali zo svojho zoznamu vhodných adeptov radšej vynechať.

Závislák
Och, tie závislosti. Či už je to alkohol, drogy, hracie automaty, sex alebo počítačové hry, závislosť je veľmi ťažká sokyňa v láske. Vždy má totiž nad vami navrch a láska zvyčajne nestačí, aby ste svojmu závislému pomohli. Pokiaľ on sám nepríde na to, že má problém a potrebuje ho riešiť, môžete sa aj roztrhnúť. Manželstvo so závislým mužom býva vždy ťažké a sprevádzané nepríjemnosťami, ako sú klamstvá, finančná nestabilita, domáce násilie, a mnoho iného.
S takýmto človekom sa vzťah a rodina buduje skutočne ťažko a aj keď sa môžete cítiť dostatočne silná, postupne vás jeho závislosť môže dokonale zničiť a urobiť nešťastnú trosku.

Násilník
Udrel vás? Dal vám facku? Potom utekajte kade ľahšie a ani sa neobzrite. Opäť si veľa žien naivne namýšľa, že sa to stalo náhodou, že ho vyprovokovali, že bol veľmi rozčúlený (inými slovami obhajujú násilníka, aby nemuseli čeliť pravde). Ak chlap vztiahne ruku na ženu, nezaslúži si jej lásku a čas. S násilníkom vás čaká ťažký život plný utrpenia a jeho sľuby, že sa to už nezopakuje, bývajú žiaľ často len planými sľubmi.

Mamičkin chlapček
Ďalší typ nevhodného adepta do manželstva je mamičkin maznáčik. Ak nechcete v manželstve riešiť trojuholník v zložení vy, on a jeho matka, radšej s ním do manželstva nechoďte. Varovnými signálmi sú trávenie veľa času s matkou, pýtanie sa jej na názor takmer na všetko, neschopnosť robiť vlastné rozhodnutia (vždy sa musí poradiť s mamou), skákanie ako ona píska. Samozrejme, on neznesie, aby ste na adresu jeho mamičky vypustili čo i len jedno kritické slovo, lebo ona je jednoducho dokonalá. Je to jasné – nad jeho mamou v tomto prípade nemáte šancu vyhrať. Tak načo sa snažiť?

Neverník
Podviedol vás a tvrdí, že to bola len jednorazová záležitosť? Že on vás predsa miluje a viac sa to nestane? Aj keby to myslel vážne, dôvera medzi vami bude už navždy narušená a vy sa budete zrejme často zožierať pochybnosťami. Ak vás podviedol už viackrát, alebo si bez ostychu (prípadne potajomky) vypisuje so ženami cez internet a podobne, radšej si ušetrite budúce zlomené srdce a z takého vzťahu vycúvajte.

Bez rešpektu
Chlap, ktorý si neváži ženu, si ju nezaslúži. Ak sa voči vám správa urážlivo (aj keď to povie akože „v srande“), strúha na vašu adresu rôzne vtipy, zhadzuje vás pred kamarátmi, trúsi nepekné poznámky o vašej inteligencii, hmotnosti či iných telesných črtách, verte, že je to len začiatok dlhej a strastiplnej cesty. Teda ak sa s ním rozhodnete zostať. Radšej to nerobte.

Výber životného partnera by mal byť naozaj zodpovednou voľbou. Aj keď láska vie byť neskutočne silná, predsa len je dobré vyvarovať sa niektorých rizikových typov a ušetriť si tak mnohé roky bolesti a sĺz.

Autor: Mária
Foto: Shutterstock

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Manželstvo"

Poradňa