6 dôvodov, prečo nespať so šéfom: Toto sa môže stať...

6 dôvodov, prečo nespať so šéfom: Toto sa môže stať...

Aj keď sex s vlastným šéfom nesporne môže priniesť zopár zaujímavých benefitov, v konečnom dôsledku sa obráti proti vám.  Preto vopred dôkladne zvážte, či ste ochotná podstúpiť riziko „kariéry cez posteľ“.

Neututláte to
Aj keď si navzájom so šéfom poviete, že váš vzťah udržíte v tajnosti, verte, že kolegyne majú na tento druh „zábavy“ vycibrený nos. Verte, že sú minimálne tak všímavé ako vy a vám by predsa niečo také neušlo, že? Z dlhodobého hľadiska je nemožné mať s nadriadeným vzťah bez toho, aby sa to po pracovisku nerozkríklo. Stačí, že sa pohádate a bude to na vás dvoch poznať celá firma. Veľmi ľahko sa dostanete do rečí a váš vzťah s kolegyňami v okamihu naberie iné kontúry.

Vaše pracovné schopnosti sa dostanú do úzadia

Aj keď vás na výslnie vo firme dostali vaše znalosti a schopnosti, prevalením vzťahu s nadriadeným sa všetko zmení. Do popredia ste sa dostali cez posteľ, odmeny máte preto, lebo ste si šéfa omotali okolo prsta, to, čo bolo doposiaľ prirodzené začnú všetci vnímať ako privilégiá, ktoré ste si vysexovali. To je len zlomok toho, čo sa bude šuškať poza váš chrbát.

Odrazí sa vaša kariéra v domácnosti?

Vaše schopnosti sú dôležitejšie
Je jasné, že ak si začnete so svojím šéfom, budete ho mať na svojej strane. Ak má zopár konexií, môže vás kariérne trochu potlačiť, ale v konečnom dôsledku o tom, či sa udržíte na výslní budú rozhodovať vaše schopnosti a znalosti. Ak ich nemáte a vsádzate iba na „tlačenku“, rýchlo vás prekuknú a viac si neškrtnete. Preto svoj talent využívajte v profesijnom zdokonaľovaní sa, v štúdiu a osobnostnom raste, pretože cesta cez posteľ je veľmi vratká.

Peklo po rozchode
Jednou z najväčších nočných mor každej ženy uvažujúcej o vzťahu so šéfom je, čo bude, ak sa rozídete. A to nech je záchrannou brzdou, ktorá vám nedovolí do tohto samovražedného vzťahu vstúpiť. Šéf je totiž ten, kto má moc. Pri rozchode to takmer vždy býva peklo, bohužiaľ pre zamestnankyňu. Všetky benefity sú zrazu fuč, ochranná ruka v nedohľadne, šéfova priazeň sa zmení na bossing. Najhoršie je, že ak nechcete prísť o prácu, budete sa dennodenne vídať, čo môže prerásť do otvoreného nepriateľstva. A tak vám hrozí nielen to, že prídete o svoju životnú lásku, ale aj o zamestnanie, kariéru a dobrú povesť.

Najhoršia verzia je, ak je ženatý
Dôležitým faktorom pri vašom rozhodovaní musí byť to, či je váš šéf ženatý alebo slobodný. Ak je totiž ženatý, má deti a vybudované zázemie, je naivné očakávať, že to kvôli romániku s vami všetko hodí za hlavu. Ak je navyše sukničkár, nemáte žiadnu istotu, že tak ako to spravil svojej žene, to nespraví po čase aj vám, len čo do firmy príde nová korisť. Vzťah na pracovisku v zmysle šéf – zamestnanec je o moci, kontrole a nevyrovnanej pozícii, v ktorej budete vždy ťahať za kratší koniec.

Koľko vášho úspechu kolegovia "vydržia"?

Pozor na to, o čo mu ide
Najtragickejšie je to, ak po čase zistíte, že mu išlo o to, aby mal informácie o ostatných zamestnancoch z prvej ruky. Zatiahol vás do vzťahu, kde úprimnosť nehrá prvú rolu. Sledoval vlastné záujmy, k čomu sa neštítil využiť vás. Ak mu pôjdete po ruke a budete mu na kolegov donášať, bude na vás milý a dovtedy bude mať vzťah s vami zmysel. Vy sa však nebudete môcť na seba pozrieť do zrkadla.    

Autor: Radomír

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Zamestnanie"

Poradňa