67-ročná babička-kulturistka a surfistka žne úspechy

67-ročná babička-kulturistka a surfistka žne úspechy
9 fotiek v galérií

67-ročná Sharon Mehalek má už jedenásť vnúčat. No táto žena zrejme nebude zapadať do našej bežnej predstavy klasickej babičky, ktorá v zástere pečie buchty alebo pletie svetríky.

V jej úctyhodnom veku sa totiž môže pochváliť tým, že je kulturistkou, surfuje, robí kickbox či učí jogu. Dokonca vyhrala získala regionálnu zlatú medailu za Miss Fitness America a Národný šampionát v aerobiku. Akoby toho nebolo dosť, táto babička sa venuje aj indoorovému bicyklovaniu, cvičeniu Barre, snowboardingu ako aj Pilatesu.

Kliknite do galérie pod článkom.

Počas jej mladosti nebolo veľa možností pre ženy, čo sa týka športu, a tak sa venovala aspoň roztlieskavaniu. Až v dobe, keď mala už päť detí, začala sa venovať fitness. Onedlho sa sama stala inštruktorkou rôznych cvičení. V 63 rokoch absolvovala svoju prvú lekciu surfovania a dnes je v tom naozaj dobrá.

Všetky jej športové úspechy a jej láska k športu pramení z toho, že chce byť čo najlepším príkladom pre svoje deti a 11 vnúčat vo veku od 2 do 18 rokov. Sharon hovorí: „Fitness sa stalo mojou vášňou a začalo to jednoducho ako spôsob udržať sa fit pri starostlivosti o mojich 5 detí. V tom čase som opustila môjho manžela a stala som sa slobodnou matkou na osem rokov.

Mala som prácu na plný úväzok ako manažérka pre fitness spoločnosť. Počas celého tohto obdobia som robila inštruktorku, trénovala klientov a riadila centrum. Konzistentnosť je kľúčom k tomu, aby sme sa cítili a vyzerali čo najlepšie.“ Po 8 rokoch sa Sharon opäť vydala a so svojím druhým manželom je dodnes. Stretli sa, ako inak, v telocvični.

O tom, že je to naozaj akčná žena svedčí aj fakt, že má vlastnú kozmetickú spoločnosť. Prestala pracovať pre druhých a začala si zarábať sama na seba. Vysvetľuje: „Môj spôsob, ako byť zdravá a fit po piatich deťoch prerástol do kariéry, ktorá bola doslova mojou vášňou... Udržiavanie sa v dobrej kondícii bolo pre mňa otázkou zachovania mentálneho zdravia a mojou záchranou.“

Dodáva, že rada trávi čas so svojimi vnúčatami a zúčastňuje sa na rôznych aktivitách s nimi.
Na záver hovorí: „ Cítim sa múdrejšia a viem, že môžem vždy pokračovať v učení. Nikdy neprestanem rásť a veriť v sny a rada by som pokračovala v motivovaní a inšpirovaní druhých, kým neopustím túto úžasnú Zem.“

Autor: Mária
Zdroj: metro.co.uk

 9 fotografií

67-ročná babička-kulturistka a surfistka žne úspechy67-ročná babička-kulturistka a surfistka žne úspechy67-ročná babička-kulturistka a surfistka žne úspechy67-ročná babička-kulturistka a surfistka žne úspechy
Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Príbehy zo života"

Poradňa