7 trikov ako vyzerať mladšie

7 trikov ako vyzerať mladšie

Závidíte celebritám, ako úžasne vyzerajú napriek svojmu veku? Nemusíte mať ich bankové konto, aby ste sa aj vy cítili mladšia a zdravá.

Nikto nedokáže zastaviť čas, ale čo s tým, keď v dnešnom svete sa starnutie (ani s eleganciou) jednoducho nenosí. Mnohé slávne ženy to stojí hromadu času, úsilia a peňazí, hlavne za plastické operácie, aby vyzerali stále mladé a krásne. Niektoré však tvrdia, že pre svoj vzhľad nerobia nič extra, len sa snažia zdravo žiť. Vyskúšajte ich tipy a triky.

Čomu sa nevyhnete
S pribúdajúcimi rokmi sa jemné vrásky začnú meniť na ryhy, pleť stráca pevnosť a pružnosť, objavujú sa pigmentové fľaky. Niektoré faktory diktujúce vzhľad vašej pleti neovplyvníte, okrem veku napríklad genetické predispozície a hormonálne zmeny. Základom starostlivosti o pleť v každom veku je kvalitný denný a nočný krém, aby však boli účinky proti starnutiu efektívnejšie, chce to niečo extra.

Nový impulz pre pleť
V procese starnutia totiž začne klesať schopnosť pleti produkovať tri dôležité látky – kyselinu hyalurónovú, kolagén a elastín, ktoré jej pomáhajú zachovať si svieži a mladistvý vzhľad. Podľa vedcov kvalitné sérum dokáže oddialiť tvorbu vrások, keď ho aplikujete pravidelne. Na rozdiel od krémov je sérum koncentrovanejšie, takže stačí naniesť zopár kvapiek na odlíčenú a čistú pleť pred aplikovaním krému.

TIP
Dvojfázový olejový elixír Hyaluron Cellular Filler + Elasticity Reshape od Nivea redukuje vrásky a pleti dodáva pocit liftingového efektu. Pri pravidelnej aplikácii je pleť žiarivá a pružnejšia. Okrem klasického spôsobu použitia ho môžete primiešať do denného alebo nočného krému.

Fľaky sa nenosia
Pleť posiata tmavšími pigmentovými škvrnami opticky pridá viac rokov ako samotné vrásky. Denná ochrana pred škodlivým UV žiarením by mala byť samozrejmosťou, ale keď už nejaký fliačik objavíte, neskúšajte neoverené receptúry na ich odstránenie. Existujú špeciálne séra, ktoré pôsobia na tmavý kožný pigment a zjednotia odtieň pleti.

TIP
Sérum proti pigmentovým škvrnám Hyaluron Cellular Filler + Elasticity Reshape od Nivea obsahuje vysoko účinnú látku, ktorá spomaľuje tvorbu melanínu v kožných bunkách. Pigmentové škvrny viditeľne zblednú a pleť vyzerá farebne zjednotená.

Spite do krásy
Dostatočný spánok je najlepší spôsob, ako si uchovať dobré fyzické i duševné zdravie, a nestojí vás ani cent. Keď spíte menej ako 8-9 hodín denne, o päť rokov budete vyzerať o 10 rokov staršia, ako ste v skutočnosti. Pri spaní nezabárajte tvár do vankúša, pretože odtlačené ryhy sa po čase zmenia na vrásky.

Pite viac vody
Keď málo pijete, najviditeľnejšie známky nedostatočnej hydratácie sa prejavia na suchou pleťou s väčším sklonom k tvorbe vrások. Snažte sa piť viac čistej pramenitej vody a pridajte zelený čaj. Obsahuje antioxidanty, ktoré okrem iného znižujú riziko Alzheimerovej choroby, chránia pred úbytkom kostnej hmoty a očnými chorobami súvisiacimi s pribúdajúcimi rokmi.

Zmeňte stravu

Jeden z najúčinnejších spôsobov, ako vybabrať s vekom, je antiageingový a vyvážený spôsob stravovania – viac zeleniny, ovocia a mliečnych výrobkov, menej vyprážaných jedál, soli a tuku. Zmeniť rokmi vypestované návyky nebýva ľahké, preto jedálny lístok odľahčujte postupne a systematicky.

Denne cvičte
Ľudia so sedavým zamestnaním zvyčajne starnú rýchlejšie, ak to nekompenzujú fyzickou aktivitou. Ak väčšinu dňa presedíte v kancelárii, po príchode z práce by ste mali venovať polhodinku miernemu cvičeniu. Nedokážete sa prinútiť? Pusťte si k cvičeniu obľúbenú hudbu v rýchlejšom tempe a ani sa nenazdáte, ako rýchlo to ubehne. Cvičenie vnútri striedajte so svižnou chôdzou, bicyklovaním, joggingom.

Myslite pozitívne
V dnešnej dobe nie je ťažké stať sa nahnevaným a cynickým človekom. Nedopusťte, aby vás rozhodila hocijaká banalita, sústreďte sa na niečo pekné a príjemné. Trénujte to znova a znova každý deň, pretože pozitívny prístup k životu je prvý krok k dosiahnutiu vnútorného pokoja.

- PR

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Choroby"

Poradňa