8 tipov, ktoré utužia vzťah aj po rokoch

8 tipov, ktoré utužia vzťah aj po rokoch

1. Maličkosti
Možno vám váš partner robí ráno raňajky. Alebo vás odvezie každý deň z práce. Vybaví nákup potravín. Prípadne vymasíruje chodidlá po ťažkom dni. Sú to všetko drobnosti, ale nie sú práve ony dôkazom toho, že vás aj po rokoch miluje? Všímajte si ich a buďte za ne vďačná.

2. Obed
Prekvapte partnera obedom do práce. Ak nestíhate navariť a doniesť mu teplé jedlo, objednajte mu ho z reštaurácie a nechajte doviezť. Určite ho táto pozornosť poteší.

3. Srdiečka
Dať srdiečkovú záložku do rozčítanej knižky či čokoládku v tvare srdca do pracovnej aktovky vôbec nie je detinský nápad. Všetci máme radi vtipné a nápadité prejavy lásky, tak prečo by ste ich nepripravili aj pre svojho partnera?

4. Odkazy
Nechávajte si odkazy. Len tak, pre radosť. Odchádzate do práce skôr? Napíšte niečo milé na lístoček a nechajte to na kuchynskej linke či chladničke. Nemusí to byť práve poetické vyznanie lásky, stačí len pár slov na zlepšenie dňa.

5. Voľnosť
Nedržte svojho partnera na reťazi a dovoľte mu ísť s kamarátmi na futbal či na pivo. Mužské priateľstvá sú dôležité. Veď aj vy si rady vyjdete poklebetiť s kamarátkou na kávu.

6. Dobré ráno
Veru tak. Na takú triviálnu vec často zabúdame. Poprajte si ráno pekný deň a pred spaním dobrú noc. Samozrejme, s bozkom! Váš vzťah bude mať hneď iný cveng.

7. On-line komunikácia
Nemusíte si četovať ako tínedžeri, ale občas nejaká správička môže medzi vami preletieť aj týmto priestorom. Stačí, keď narazíte na zaujímavý článok, vtipné video či pesničku. Takáto minikomunikácia partnerovi ukáže, že naňho myslíte.

8. Počúvanie
Alfa a omega každého dobrého vzťahu. Všímajte si a počúvajte svojho partnera. Len tak môžete zistiť, čo ho trápi, čo potrebuje a s čím mu môžete pomôcť. Potom vás aj on rád vypočuje.

Autor: nat
Foto: Shutterstock.com

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Manželstvo"

Poradňa