8 znakov toho, že po rozchode sa vaše zlomené srdce začalo hojiť

8 znakov toho, že po rozchode sa vaše zlomené srdce začalo hojiť

Aj vy ste si mysleli, že sa vám zlomené srdce po rozchode už nikdy nezahojí? Verte, že príde deň, keď sa to začne meniť. Niekedy tento proces trvá pár týždňov, inokedy mesiacov, no raz sa to stane. To, že sa začnete z rozchodu spamätávať, spoznáte podľa nasledujúcich znakov.  

Necítite už smútok pri zaľúbených pároch
Prvým znakom, že začínate byť „za vodou“ je, že vás prestávajú iritovať šťastné a zaľúbené páry. Keď ste pred pár týždňami uvideli šťastný pár, ktorý sa držal za ruky alebo objímajúcu či bozkávajúcu sa dvojicu, zostali ste rozhodená, nešťastná, nahnevaná a sklamaná. Tieto pocity však maskovali ten skutočný – smútok. Dnes vám pohľad na šťastné páry nič nerobí, skôr naopak – šťastie im úprimne želáte.

Nevyhýbate sa niektorým konkrétnym miestam
Predtým ste si nevedeli ani len predstaviť zájsť do reštaurácie, do ktorej ste chodili so svojím bývalým partnerom. Sadnúť si na lavičku v parku, na ktorej ste spoločne sedávali. Ani náhodou! Dnes to už neplatí. Uvedomili ste si, že dokážete prejsť miestami, ktoré vám ho pripomínajú, pretože spomienky začali blednúť a aj keď si na pekné chvíle spomeniete, už vás neobmedzujú.

Nejdete niekam preto, lebo sa vám tam nechce, a nie preto, lebo ste smutná

Ešte prednedávnom ste boli presvedčená, že smútok sa stane nerozlučným sprievodcom všetkých vašich životných situácií. Nechodili ste do spoločnosti, nestretávali ste sa s kamarátmi, pretože ste boli smutná a nechceli ste druhým ukazovať ako často plačete. Dnes to už ale robíte inak. Ak niekam nejdete, tak je to preto, lebo na to máte dôvod, ktorý nesúvisí s tým, či ste smutná alebo veselá.  

Dokážete si prezrieť jeho fotky bez toho, aby ste z toho cítili vnútornú bolesť
Pamätáte sa ešte na obdobie, keď vám niekto ukázal jeho fotografie? Nedokázali ste si ich ani len prezrieť, nieto doma vystaviť. Bolo to pre vás niečo nepredstaviteľné. Každý pohľad na jeho či spoločnú fotku vám spôsoboval obrovskú bolesť. Dnes si ich však dokážete prezerať bez toho, aby vás z toho bolela duša.

Dokážete si plánovať budúcnosť
V čase najväčšieho trápenia ste nedokázali myslieť ani na prítomnosť, a nie na budúcnosť. Neustále ste sa točili v minulosti, pripomínali si okamihy, ktoré vám vtlačili slzy do očí. Dnes si už viete naplánovať, čo budete robiť večer, kam pôjdete cez víkend a na čo sa môžete tešiť v najbližšom čase.

Začína vám záležať na vašom výzore
Mastné vlasy? Tvár bez mejkapu? vyťahané pyžamo? Všetko vám bolo jedno. Dnes by ste už von nevyšli bez toho, aby ste sa upravili a skontrolovali v zrkadle, či ste s tým spokojná. Aj to je znak, že vaše zlomené srdce sa pomaličky hojí.

Neodmietate pomoc druhých
Predtým ste mali pocit, že jediná rozumná vec je odstrihnúť sa od všetkých. Nikto predsa nemôže vedieť, čím si prechádzate a čo cítite. Nikto vám nemôže rozumieť, a preto vám boli ukradnuté rady ostatných. V súčasnosti ste pochopili, že nie je správne odháňať od seba ľudí, ktorým na vás záleží. Preto už neodstrihujete zo svojho života úplne všetkých. Uvedomili ste si, že vám možno nepomôžu, pretože to musíte urobiť len vy sami, ale ich povzbudzujúce slová vás môžu jednoznačne potešiť a naštartovať.

Začínate flirtovať
Na úplnom konci zoznamu znakov, ktoré potvrdzujú, že prebieha hojivý proces vášho zlomeného srdca je, ak si uvedomíte, že ste pripravená na ďalší vzťah. Otvoríte sa možnostiam, ktoré na vás čakajú a uvedomíte si, že na minulosť musíte zabudnúť a sústrediť sa na prítomnosť – len tá vám totiž môže priniesť šťastie.

Autor: Radomír
Foto: Shutterstock

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Rodinný život"

Poradňa