Aby z vás nebola náhradníčka – filler girl!

Aby z vás nebola náhradníčka – filler girl!

Keby ste sa venovali kolektívnemu športu a hrali na poste náhradníčky asi by ste sa časom dočkali, že vás zaradia do základnej zostavy. V rámci partnerských vzťahov však byť filler girl, teda náhradníčka, nie je žiadne víťazstvo.

„Záplata“ vzťahu

Pojem filler girl alebo space filler používajú Američania v prípade, ak iba dočasne vypĺňate medzeru v živote niekoho iného. Chalan vás pozve, aby ste ho sprevádzali na svadbu kamaráta nie preto, že vás chce zbaliť, ale preto, lebo aktuálne nemá vzťah a nemá s ním kto ísť.

V takom prípade vypĺňate prázdne miesto vedľa muža, kým sa nezjaví tá pravá. Nie je to však iba ženská záležitosť. Existuje aj veľa mužov, ktorí zapĺňajú prázdny priestor v životoch žien. Dokonca space filler existuje aj v kamarátskom  vzťahu. V slovenčine tomu hovoríme náhradníčka alebo „záplata“.

Život v neistote
Náhradníčka zapĺňa miesto v živote niekoho, kto nechce byť sám, ale súčasne sa nechce viazať. Pre muža je často človekom, ktorý mu pomáha nemyslieť na tú, s ktorou by v skutočnosti chcel byť oveľa radšej. Muži najčastejšie používajú „záplaty“ po rozvode alebo rozchode, až kým sa nespamätajú a nepríde žena, po ktorej túžia.

Problém je v tom, že náhradníčku muž drží celé mesiace v napätí, často sa jej ani nedotkne, čím vyvoláva dojem, že mu primárne nejde o sex a žena sa na neho namotá. Je trpezlivá, dopraje mu čas, kým sa z rozchodu spamätá, lenže on ten čas využíva na všetko iné, len nie na zblíženie s ňou. Ak sa náhodou do toho predsa len pripletie sex, problém je na svete, lebo muž si zvyčajne náhradníčku neváži ako svoje priateľky.

Život v ilúzii
Náhradníčka robí veľa činností, ktoré sa podobajú na randenie, pričom si ani neuvedomuje, že je single. Množstvo náhradníčok žije v ilúzii, že sa im rozvíja vzťah, pretože intenzita a často aj kvalita stretnutí sa podobajú na reálny vzťah.    

Znaky, že ste náhradníčka

Prvým znakom je, že sú obdobia, keď sa s konkrétnym mužom stretávate veľmi často. Po čase si však uvedomujete, že sa to stáva len vtedy, keď je on single. Ďalším znakom je, že ak má priateľku, stretáva sa s vami len vtedy, keď je ona preč alebo keď na neho nemá čas. Ak ste spolu mali predtým aférku, teraz je váš vzťah nanajvýš platonický.

Veľmi ho zaujíma, s kým aktuálne randíte a či niekoho máte, aby sa uistil, že ste iba kamaráti. Chodíte spolu na obedy, večere, na párty, berie vás na svadbu alebo večierky, kam sa chodí vo dvojici. Mnohí ľudia si myslia, že spolu chodíte, možno trochu aj vy, ale pravda je taká, že spolu nechodíte. Iba mu vypĺňate priestor.  

Prečo „náhradnícky“ vzťah nie je priateľstvom

Kamaráti alebo priatelia sa stretávajú stále, bez ohľadu na to, v akom sú aktuálnom vzťahu. Panuje medzi nimi vzájomná dôvera, ochota pomôcť a zdieľať svoje životy vždy, a nielen vtedy, ak majú v živote prázdno a potrebujú ho zaplátať. Preto ak sa trápite, keď vaše miesto po boku „priateľa“ zaujme skutočná priateľka, z takéhoto vzťahu utekajte.

Autor: Radomír
Foto: Shutterstock

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Rodinný život"

Poradňa