Ak máte tieto myšlienky, asi nežijete v správnom vzťahu

Ak máte tieto myšlienky, asi nežijete v správnom vzťahu

Ľudia niekedy zotrvávajú vo vzťahoch napriek tomu, že cítia a vedia, že výber partnera nebola trefa do čierneho.

Niektorí sa boja odísť, lebo si myslia, že nič lepšie ich už nestretne, iní sa boja partnera, lebo by im odchod neuľahčil a možno aj neumožnil. Intuícia vám však neklame. Pokiaľ máte niektoré z týchto myšlienok, tak to znamená presne to, čo si myslíte. Že ste zakotvili vo vzťahu, ktorý je pre vás iba trápením.

Neťaháme za jeden koniec povrazu
Samozrejme, že sa nezhodnete vo všetkom a prídu veci, na ktoré budete mať odlišné názory. No pokiaľ ide o zásadné otázky spolužitia a vy cítite, že neťaháte za jeden povraz a nestojíte na tej istej strane barikády, potom to nie je dobré znamenie.

Bojím sa mu povedať ako sa cítim
Toto je obrovský problém vo vzťahu. Svojmu partnerovi by ste sa nemali báť povedať ako sa v skutočnosti cítite alebo aké vnútorné boje zvádzate. Pokiaľ ste s tým správnym človekom v tom správnom vzťahu, takéto pocity by prísť nemali. Ak ste si však neraz „zlízli“ kritiku za svoju úprimnosť, porozmýšľajte, či ste v správnom vzťahu.

Neviem si predstaviť povedať mu, čo ma naozaj vzrušuje
Vzájomná dôvera, rešpekt a otvorenosť sú základné faktory každého vzťahu. Najmä, ak sa jedná o intímne informácie. Je medzi vami bariéra, ktorá bráni tomu, aby ste si otvorene povedali, čo vás vzrušuje, aké sú vaše tajné predstavy a priania? Buď na tom potrebujete popracovať, možno aj za pomoci odborníka alebo ste sa už opakovane sklamali, pretože vás opakovane odmietol. To je tá horšia alternatíva.

Neviem, čo pre neho znamenám a či ma vôbec miluje

Ak si nie ste istá, čo presne znamenáte pre partnera a aké city k vám prechováva, je najvyšší čas na seriózny rozhovor. V prípade, že sa odpovediam na tieto otázky opakovane vyhýba a vy nadobudnete presvedčenie, že nie ste v jeho živote prioritou, váš vzťah pomaly umiera.

Vôbec ma nedokáže vypočuť
Schopnosť počúvať je vo vzťahu ešte dôležitejšia než samotné rozprávanie. Partner je predsa človekom, ktorému sa niekedy môžeme len tak vyrozprávať a dostať zo seba von, čo nás trápi. Ak však bojujete s pocitom, že partnera vaše problémy nebavia, nemá chuť vás vypočuť a nudíte ho, asi ste nezakotvili v správnom vzťahu.  

Cítim sa permanentne osamelá, aj keď som s partnerom

Cítiť sa raz za čas osamelo je normálna vec, ktorá súvisí s tým, čo aktuálne prežívame a v akej duševnej kondícii sa nachádzame. Ak cítite samotu a opustenosť napriek tomu, že trávite spolu čas, problém je niekde inde. Ak sa k tomu pridáva aj emocionálny chlad a odstup, vaše spolužitie speje ku koncu.  

Neustále cítite nepohodu vo vašom bruchu
Aj keď sa „motýle v bruchu“ väčšinou spájajú s príjemnými pocitmi, neplatí to vždy. Niekedy môžu byť znakom úzkosti či dokonca strachu. A to rozhodne nie sú tie správne pocity pre vzťah.

Nedokážem si predstaviť našu spoločnú budúcnosť
Ak uvažujete nad budúcnosťou a vášho partnera v nej nevidíte po svojom boku, ide o vážnu indíciu, ktorá prezrádza, že vzťah, ktorý momentálne prežívate nie je ten správny.

Autor: Radomír
Foto: Shutterstock

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Rodinný život"

Poradňa