Ak sa váš partner správa TAKTO, opustite vzťah!

Ak sa váš partner správa TAKTO, opustite vzťah!

Človek sa učí celý život  a rovnako sa celý život mení. Lenže nútiť niekoho, aby sa zmenil nemôžeme, každý musí chcieť zmenu sám.

Ak si ľudia odmietajú pripustiť svoju negatívnu vlastnosť, niekedy neostáva nič iné ako zo vzťahu vycúvať. V prípade, že sa k vám partner dlhodobo správa nasledujúcim spôsobom, je naivné očakávať, že ho prinútite k zmene.  

Klame vám
O milosrdných lžiach sa vraví, že niekedy sú lepšie ako krutá pravda. Zásobuje vás nimi partner viac ako často a navyše vám klame aj v nepodstatných maličkostiach? Máte najvyšší čas sa nad tým zamyslieť. Keď mu nerobí problém klamať o drobnostiach, čo sa bude diať, keď pôjde o niečo dôležité? Bez dôvery sa nedá v žiadnom vzťahu fungovať dlhodobo, preto zo vzťahu radšej čo najskôr vycúvajte, keď zistíte, že váš partner je patologický klamár.

Emocionálne sa od vás odstrihne

Určite nie je dobré znamenie, keď sa partner pred vami uzatvára a odmieta s vami komunikovať. Pravdepodobne prežíva niečo, o čom s vami nechce hovoriť, respektíve má zábrany s vami hovoriť o svojom vnútornom svete. Ak ste prestali byť pre seba jeden druhému oporou, ak sa od vás emocionálne odpojil a nepovažuje vás za človeka s ktorým chce zdieľať svoj svet, váš vzťah má veľký problém. Stále sa však na tom dá pracovať. Klinec do rakvy prichádza, keď partner absolútne ignoruje vzťahové problémy, všetko zmetá pod koberec a problémy začne zdieľať s niekým iným.

Je k vám arogantný

Odborníci na vzťah vravia, že arogancie sa ľudia zbavia len veľmi ťažko. Je to však jedna z najnepríjemnejších vlastností. Arogantný človek totiž dokáže kohokoľvek presvedčiť, že je bezcenným jedincom. Nevadí mu ľudí urážať a ponižovať. Chýba mu empatia a úcta. V prípade, že takýto človek má partnera, zvyčajne ide o toxický vzťah, preto v ňom neostávajte.

Flirtuje bez ohľadu na to ako sa pri tom cítite
S flirtovaním je to zložité. Drobné neškodné flirtovanie v zmysle úsmevu alebo  dvojzmyselného vtipu vzťahu nemusí vôbec uškodiť. Akékoľvek flirtovanie je však problém, keď máte po boku žiarlivého partnera. Ešte väčší problém je, keď vám partner flirtuje pred očami, nevenuje sa vám, ale neustále venuje pozornosť iným ženám. Nezaujíma ho, čo prežívate a ako cítite. V popredí je len jeho ego. Ak sa s partnerom o tom nedá rozprávať, lebo vás obviní, že veci zbytočne nafukujete a zveličujete a robí to naďalej, dajte takémuto vzťahu stopku.

Ak vás obmedzuje svojou závislosťou na vás
Chce s vami partner tráviť voľný čas? Skvelé. No, ak vás neustále bombarduje správami a najradšej by s bol s vami v kontakte 24 hodín denne, sedem dní v týždni, nech je to pre vás varovanie. Každý občas potrebuje trochu času len pre seba. Sme rozdielni a niekomu možno vyhovuje, keď partner neustále vyhľadáva jeho pozornosť. V prípade, že vám to príliš nepozdáva, je málo pravdepodobné, že partnera dokážete zmeniť bez toho, aby vznikli vo vzťahu trenice.

Autor: Radomír
Foto: Shutterstock

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Rodinný život"

Poradňa