Ak TOTO tajíte pred partnerom, hrozí vám vo vzťahu poriadna búrka

Ak TOTO tajíte pred partnerom, hrozí vám vo vzťahu poriadna búrka

Každý skrýva nejaké tajomstvo. Podľa odborníkov sú to predovšetkým hanba a strach z odmietnutia, ktoré nám bránia priznať sa s ním pred partnerom. Lenže práve úprimnosť a dôvera musia byť vo vzťahu najsilnejšími faktormi. Ponúkame vám prehľad deviatich tajomstiev, s ktorými by ste sa mali partnerovi jednoznačne zveriť.

City a prežívanie
Ak niekoho skutočne milujete, nie je žiadny priestor na to, aby ste ho nechávali v neistote a hrali s ním rôzne hry. Pokiaľ k partnerovi necítite lásku a nezdieľate k nemu pozitívne emócie, nemali by ste sa s ním zahrávať a nechávať ho v slepej nádeji. Nikoho nerobí viac zaujímavým ani atraktívnym, keď sa hrá na tajomného. Jednoducho povedzte, čo cítite alebo necítite a budete mať v tom jasno obaja.

Minulosť
Práve minulosť nás sformovala do dnešnej podoby. Nech už ste prežili čokoľvek, pozitívne či negatívne, ak niekoho skutočne milujete a myslíte to s ním vážne, mal by o tom vedieť. Nikdy neviete, akým spôsobom vaša minulosť vypláva na povrch. Je férové, ak o nej vie dotyčný od vás, lebo potom to vyvoláva otázniky, čo všetko ešte tajíte.

Zlá nálada
Mnohí ľudia si myslia, že negatívne pocity či nálady by pred svojou polovičkou mali skrývať a nemali by o nich zbytočne hovoriť. Na otázku: „Čo sa deje, stalo sa ti niečo?“ mnohí odpovedajú: „Nie, nič mi nie je.“ Buď sa im o svojej nálade nechce rozprávať alebo nechcú prenášať ťaživé bremeno na partnera. Lenže tento prístup nie je správny. Váš partner je tu predsa aj na to, aby vás podporil, keď to najviac potrebujete.

Finančné problémy
Je absolútne korektné, aby váš partner mal informácie o tom, keď sa dostanete do finančných problémov. Pôžičky, dlhy či zníženie platu sú informácie, ktoré musia prísť aj k ušiam partnera. Na všetko ste dvaja, ale ak si začnete požičiavať alebo niekomu začnete požičiavať bez vedomia partnera, nemôžete sa čudovať, že prídete o dôveru, a to je začiatok konca.  

Problém so závislosťou
Zdôverenie sa s existujúcou závislosťou patrí asi medzi najťažšie úlohy. Človek, ktorý má problém s nejakou závislosťou si to musí v prvom rade priznať sám pred sebou. Ako druhý krok by malo nasledovať priznanie pred partnerom. Ak vo vašom vzťahu panuje dôvera, potom môžete spoločne vyhľadať pomoc.  

Zdravotné problémy

O zdravotných problémoch či už fyzického alebo psychického charakteru, ktoré budú ovplyvňovať váš život, by vedieť aj váš partner. Ak ide o ochorenie, o ktorom viete ešte pred vstupom do manželstva, malo by sa stať súčasťou balíka informácií ešte pred svadbou. Každý má právo zvážiť, či je dostatočne silný na to, aby mal po boku partnera, ktorý bude vyžadovať väčšiu zdravotnú starostlivosť ako zdravý človek.

Predošlé vzťahy
Nikto od vás nechce, aby ste hovorili o všetkých detailoch. Dôležité však je, aby ste človeku, s kým chcete ostať navždy, povedali o svojich predošlých vzťahoch. Ak o nich bez problémov dokážete hovoriť, znamená to, že ste s nimi už absolútne vyrovnaní.

Plány a očakávania
Ak s niekým plánujete budúcnosť, mal by byť súčasťou vašich plánov a túžob, respektíve mal by mať o nich aspoň informácie. Zatajovať ich pred svojou polovičkou by mohlo znamenať to, že ich súčasťou jednoducho nie je.

Záznam v registri
Aj keď vám je to trápne a hanbíte sa za nejakú „mladícku nerozvážnosť“, je férové  o tom partnerovi povedať. Viete si predstaviť, že by sa to partner dozvedel od niekoho iného? Ako by sa asi cítil?

Autor: Radomír
Foto: Shutterstock

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Rodinný život"

Poradňa