Aká ste podľa domácej obuvi? Čo o vás prezradia papuče

Aká ste podľa domácej obuvi? Čo o vás prezradia papuče

Chodíte doma naboso, v hrubých ponožkách alebo si vyhrievate nohy v kožušinových papučkách či ich trápite v topánkach na podpätkoch? Aj domáca obuv o vás veľa prezradí.

Nedajte sa zmiasť mexickými telenovelami, kde majú hlavní hrdinovia neustále obuté vyčačkané a nepohodlné topánky. V súkromí aj oni dajú prednosť pohodliu.

Chodenie naboso
Podľa štatistík zabúda nosiť papučky alebo inú domácu obuv viac ako 50 percent z vás. No ak chodíte naboso a na nohy si nenatiahnete ani ponožky, nielenže si koledujete o zdravotné ťažkosti, ale hovorí to aj o vašej ľahkomyseľnosti. Takzvaní „holonohí“ však majú radi život. Sú to priateľskí rojkovia, ktorí si užívajú každý deň a nehľadia do budúcnosti.

Stačia vám len ponožky?
Strávite celé dni doma s nohami len v ponožkách? Ak sú mäkkučké s kožušinkou vnútri, vypovedá to o vás, že máte rada pohodlie a tak trochu ste aj pôžitkárka. Ak nosíte hrubé ponožky, lebo by ste na papuče stále zabúdali, vstúpte si do svedomia a začnite sa správať zodpovednejšie aj v živote. Ak vám však nohy zohrievajú len obyčajné ponožky, ste ľahkovážna a nechávate sa unášať životom.

Pozor na krokodíla
Obľubujete maxipapučky s infantilným motívom zvieratiek? Sú síce teplé, ale nepraktické, navyše s papučami, ktoré zaberú priam polovicu obývačky, sa môžete popýšiť nanajvýš na dievčenskej papučovej párty. Okrem toho o vás papuče v tvare rozkošných zvieratiek prezrádzajú, že ste „zamrzli“ niekde medzi dieťaťom a tínedžerkou. A možno rada občas uletíte do ríše infantilnosti. Je čas dospieť!

Pohodlie v kožušinke
Ak máte na nohách stále obuté hebké papučky vystlané kožušinkou, pravdepodobne ste praktická žena, ktorá má rada pohodlie, hoci občas uletí aj mimo reality. Okrem toho ste zábavná a bezprostredná. Ide o obuv, ktorú na nohách takmer necítite, je však zárukou tepla a pohody.

Papuče ako z nemocnice
Uprednostňujete strohé pevné papuče s korkovou podrážkou, ktoré nosí najmä nemocničný personál? Asi sa necítite doma príliš komfortne a zdá sa, že sa každú chvíľu chystáte zmeniť adresu. Možno ste žena, ktoré je neustále v pohybe. Mali by ste trochu spomaliť a dopriať si trochu oddychu. Verte, že svet bude chvíľu fungovať aj bez vášho pričinenia.

Aj doma elegantne
Nosíte namiesto pohodlných papučiek tie s podpätkami alebo nohu väzníte v pevnej obuvi? Rada klamete výzorom. Ste žena, ktorá si nevie oddýchnuť. Aspoň doma trochu poľavte. Uvoľnite sa a zabudnite na pracovné starosti. Obuv, ktorá má od tej domácej na míle ďaleko, naznačuje, že chcete zapôsobiť. Hrou tela, výberom oblečenia a obuvi síce dosiahnete veľa, ale uvedomte si, že v prvom rade by ste mali myslieť na seba.

 

Z veteránskych čias
Ak majú vaše papuče alebo ponožky najlepšie časy za sebou, zamyslite sa. Možno ste len nostalgická romantička, ktorú živia spomienky, ale vedzte, že ošúchaná a zodraná obuv z vás dámu neurobí. Spamätajte sa, kým nie je neskoro. Prílišné uvoľnenie môže byť niekedy na škodu.

Ako vonku, tak aj vnútri
Patríte k ľuďom, ktorí nemajú problém chodiť v rovnakej obuvi vonku aj v pohodlí domova? Potom ste ľahkovážna. Zamyslite sa nad sebou - žiť s vami musí byť občas veľmi ťažké. Nevážite si hodnoty a možno ani samu seba. Žijete zo dňa na deň rýchly život. Nájdite stratené emócie a možno zistíte, že žiť krajšie sa dá. Stačí začať od maličkostí.

Autor: Marcela Martinková
Foto: Shutterstoc

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Prírodná medicína"

Poradňa