Ako sa správa muž ihneď po rozvode? Tajne dúfa, že...

Ako sa správa muž ihneď po rozvode? Tajne dúfa, že...

Muž po rozvode ukrýva množstvo problémov a starostí. Hlavne potrebuje čas, aby sa s novou životnou situáciou vyrovnal. Nezriedka popíja, prestane sa o seba starať, prihlásia sa zdravotné problémy.

Takýto muž narieka nad stratou rodiny, má veľa partneriek, ktoré sú jeho kamarátkami a bútľavými vŕbami. Zveruje sa im so svojimi pocitmi, stavia ich ale do pozície svojich poslucháčov. Dôležité je sa opýtať, prečo sa vlastne muž rozviedol? Zahýbal svojej bývalej manželke? Alebo sa nestaral o deti? Muži sa vždy pri rozvode a po ňom tvária ako utláčané obete, na ktoré si vymýšľajú ich polovičky len tie najhoršie historky.

Ak sa však skutočne vyhýbal zodpovednosti za deti, takýto človek o ne nebude javiť záujem ani po rozvode. Nebol ešte zrelý na rodičovstvo, alebo mal inú predstavu o rodine a deťoch. Možno túžil vždy po synovi a narodili sa mu dve dcéry.

Ako sa správa muž ihneď po rozvode?

Trpí, ak nepodal žiadosť on. V takom prípade môže mať aj obrovský chlap depresie z toho, ako sa mu zmenil z čista jasna život. Plánoval ešte rozšíriť potomstvo, postaviť väčší dom, ale manželka mu zahla. Teraz je síce slobodný, môže randiť aj on s inými ženami, ale akosi sa mu do toho nechce.

Tajne dúfa, že si to možno jeho bývalá rozmyslí a vezme ho k sebe. Nie, takémuto mužovi nechýba sex, na milovanie vôbec nemyslí. Aspoň pár mesiacov po rozvode určite. Ak má sex, tak len s príležitostnými ženami, ktorých meno si ani nepamätá.

Štatisticky sa vraj až polovica rozvedených mužov opäť ožení, a to do piatich rokov. Väčšina z nich neľutuje, že sa rozviedli. No všade tvrdia, že prvá manželka bola lepšia. Čísla pokračujú ďalej a hovoria o tom, že asi 15% mužov sa ožení do desiatich rokov po rozvode. Zvyšné percentá sú sami. Len nepatrné percento z nich sa ožení až po dvadsiatich rokoch.

O čom táto štatistika svedčí?

Muži si chcú zakladať rodiny, túžia po deťoch, majú chuť byť členom domácnosti, byť vernými. Po rozvode neprijímajú úlohu otca samotára. Ak sa už nemôžu starať o svoje deti z predošlého manželstva, tak si urobia nové.

Autor: maj
Foto: Profimedia

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Rozvod"

Poradňa