Ako si užiť deň "D"?

Ako si užiť deň "D"?

Čo všetko sa môže prihodiť pred svadbou či na nej? Buďte pripravená, aj na tieto alternatívy. Keď vás polovička požiada o ruku, prvé, čo my ženy začneme robiť, je obzerať sa po svadobných šatách. Tento krok si však nechajte na neskôr. V prvom rade si dohodnite termín sobáša, nájdite vhodné miesto a dohodnite si termín na príslušnom úrade.

Darmo budete mať krásne svadobné šaty, keď nebudete mať kde prebehnúť sobáš. Ak si myslíte, že najlepšie všetko zvládnete sama, ste na omyle. Resp. zvládnuť to zvládnete, ale svadbu si vôbec neužijete. Preto si dohodnite niekoho, kto za vás bude riešiť hostí, personál, všetky pripomienky a návrhy, alebo vám s tým minimálne pomôže. To, že vaše kamarátky radi a pekne fotia, je jedna vec. Ale v svadobný deň sa oplatí priplatiť za kvalitu. Fotky máte na celý život a budete ich známym ukazovať vždy ako prvé. Nie video, ale fotky. Preto si obstarajte kvalitného fotografa.

So svadbou sa spája aj jedlo. Zvoľte to, čo pasuje k vášmu vkusu a myslite aj na chúťky pozvaných. Do úvahy berte aj praktické veci typu - ak sa hostia prejedia, bude im dlho tráviť a následne budete mať na parkete úplne prázdno. Na mieste je preto jedlo ľahšie, chutné a samozrejme, dobre načasované. Výzdoba je položka, za ktorú zväčša nechceme vyhadzovať veľké peniaze. Pri kalkulácii nás obchádzajú mdloby, a preto sa rozhodneme vyzdobiť si miesto svojpomocne.

Berte ale do úvahy fakt, že prvý dojem robí najmä vyzdobený priestor a takisto vďaka nemu môžu byť fotky i video podstatne krajšie. Zvážte, či pred sobášom budete mať dosť času postarať sa o kvalitnú výzdobu alebo nie. To rozhodne o tom, či do tejto položky zainvestovať.

Autor: Lea

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Svadba"

Poradňa