Ako si zlepšiť sexuálne funkcie?

Ako si zlepšiť sexuálne funkcie?

Faktorov, ktoré majú vplyv na našu sexuálnu túžbu je neúrekom. Aj keď najmä v mladších rokoch to ide takpovediac samo, neskôr je chuť na sexuálny styk s partnerom často otázkou vhodnej nálady. Čo ju spôsobuje? Stres a osobné problémy sú spoľahlivou antikoncepciou. Túžba je v hlave a keď svoje myšlienky zapraceme starosťami, na plnohodnotné milovanie miesto a čas nezostane. Stres vplýva ja na naše telo – sťahuje sa, nevie sa odovzdať.

Na veľkosť nášho libida má veľký fyziologický vplyv aj to, čo konzumujeme. Ale ako sa zdá, nie až taký extrémny. Za afrodifiakum sa dá z psychologického hľadiska považovať čokoľvek. Existuje aj mnoho tradičných mýtov o potravinách ako symboloch plodnosti, ktoré prešli aj do dnešných návodov. Iste ste počuli už mnoho veľkodušných rád, čo večerať, aby bol sex náruživý a kvalitný.

Nie všetky z nich sú pravdivé. Ovocie má tvary, chute a vône a jeho zapojenie do predohry nás môže rozvášniť, ale jeho priama spojitosť s chuťou na sex je sporná. Napríklad ospevované avokádo či banán vôbec nemajú také extrémne objemy látok, ktoré by nás mohli rozvášniť. Blahodarné účinky tmavej čokolády s vysokým obsahom kakaa a kvalitného kakaového masla sú známe a tiež jej vplyv na človeka. Tradičná pochúťka má upokojujúce účinky, preto je mnoho ľudí od jej konzumácie závislých.

Taktiež nám stabilizuje krvný tlak a dodáva množstvo potrebných antioxidantov. No pre svoju vysokú kalorickú hodnotu môže vytvoriť aj psychologický modul, že konzumujeme niečo zakázané a ten nám zvyšuje hladinu hormónov, a tak aj nepriamo spôsobuje väčšie vzrušenie. Aj keď sa hovorí o červenom víne či šampanskom ako o silnom afrodiziaku, opäť je to len o psychike. Po pár deci vína sa nám rozväzuje jazyk aj tajné túžby, ide však len o naše psychologické zábrany, ktoré odbúrava. V skutočnosti priveľké množstvo alkoholu len vo veľkom utlmuje náš organizmus.

A sexuálne túžby rozplýva v nejasnej predstave o realite a túžbe po spánku. Veľmi pikantné jedlo nemá priamy vplyv na sexuálny chtíč, ale na naše telo. Zlepšuje nám prúdenie krvi a teda našu bdelosť, ktorá nás môže navnadiť aj v intímnej sfére. Morské plody údajne látkami stimulujúcimi potenciu oplývajú. Ustrice či losos obsahujú zvýšený pomer zinku, ktorý má priamu spojitosť s hladinou testosterónu.

Taktiež pšeničné klíčky, ktoré disponujú vitanímom E. Ten by mal túžbu milovaniachtivých zvyšovať. Používajte inšpiratívne potraviny skôr k sexuálnym hrám ako zaručený recept na skvelý sex.

Autor: Jana

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Intímne zdravie"

Poradňa