Ako spoznáte, že má o vás kolega záujem?

Ako spoznáte, že má o vás kolega záujem?

Stretávate sa každý deň v práci, pričom ste si uvedomili, že sa vám celkom páči. Nie je nič neobvyklé zamilovať sa do kolegu. Lenže ako naviazať kontakt? A ako zistiť, že má záujem aj on? Ponúkame vám krátky „manuál prvej pomoci“.

Usmeje sa na vás a pozerá vám do očí, kedykoľvek vás zahliadne
Ak sa mu rozžiari tvár úsmevom vždy, keď vás stretne, je to jednoznačný signál. Aj keby ho tesne predtým zjazdil šéf, hoci by mal od rána zlú náladu, keď vás uvidí, nemôže si pomôcť a na perách sa mu objaví úsmev. Všímajte si napríklad aj to, čo robí, keď vy rozprávate. Je jedno, či hovoríte iba s ním alebo s inými kolegami. Ak sa k vám nenápadne nakláňa, ak svoj postoj natáča smerom k vám, zaujíma sa o vás. Dôležitý je tiež očný kontakt. Ak ho udržiava, pozerá sa na vás, no keď sa vaše pohľady stretnú, tak hanblivo sklopí zrak, je to známka záujmu.

Jeho špičky pri postoji smerujú k vám
V rámci neverbálnej komunikácie platí, že naše špičky vždy mieria tam, kam chceme podvedome ísť. Preto ak sú jeho špičky počas rozhovoru nasmerované k vám, je to jasný signál, že chce byť s vami. Nenechajte sa „opiť“ polohou tela. Platí, že hoci je k vám otočený trupom a tvárou, ale jeho chodidlá mieria k dverám, vtedy sa vo vašej blízkosti necíti dobre.

Trojuholník flirtu
Mnohé štúdie jasne ukazujú, že počas rozhovoru s druhými ľuďmi sa na nich pozeráme rozličným spôsobom. Pri rozhovore s niekým cudzím, na kom vám až tak nezáleží, vaše oči robia pohyb trojuholníka – z jedného oka do druhého a pohľad na nos a potom zase oko – oko – nos. Ak sa rozprávate s bližšími ľuďmi, trojuholník sa zväčšuje. Z nosu skĺzavate až ústam, takže je z toho je oko – oko – ústa. No a pokiaľ sa rozprávate s niekým, kto sa vám páči a sexuálne vás vzrušuje trojuholník je ešte väčší. Z úst postupujú vaše oči až k hrudníku alebo aj celému telu. Takže sledujte jeho oči, pokiaľ je to trojuholník oko – oko – hrudník (telo), je to jasné. Ide po vás.

Opätovane klipká očami
Pokiaľ sa na vás niekto pozrie a je spokojný s tým, čo vidí, automaticky začne viac klipkať očami. Môže za to náš mozog, ktorý iniciuje mrkanie, pokiaľ nájde niekoho sexuálne príťažlivého. Takže čím viac mrká, tým viac sa mu páčite.

Vypne prsia a upraví sa
Kolega, ktorému sa páčite zaujme pri vás pózu kohúta. Vypne sa, narovná, zatlačí hruď a prsia smerom dopredu v plnej paráde. Zároveň sa podvedome hrá s gombíkmi na košeli, upravuje si golier, uhládza vlasy, fúzy. Chce vyzerať čo najlepšie. Samozrejme, ženy robia to isté. Hrajú sa so šperkami, hladia si sukňu, vlasy, namotávajú na prst pramienok vlasov a podobne.

Autor: Radomír
Foto: Shutterstock

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Zamestnanie"

Poradňa