Ako ušetriť na kaderníčke? Stačí urobiť zopár rozumných kompromisov

Ako ušetriť na kaderníčke? Stačí urobiť zopár rozumných kompromisov

Nebojte sa, nebudeme vám hovoriť, aby ste k nej vôbec nechodili. Vieme však, ako môžete znížiť svoj rozpočet najmenej o tisíc eur za rok. Na čom šetríme najviac?

No predsa na sebe! Nie je to vždy šťastné riešenie. Ale je pravda, že na účese môžete ušetriť aj bez toho, aby ste mali na hlave vrabčie hniezdo. Stačí urobiť zopár rozumných kompromisov.

1. Domáce farbenie vlasov
Môžete sa doň pustiť bez obáv, ak máte vlasy zdravé, nevysušené po melíre či trvalej, prípadne ak nepoužívate henu, ktorá neznesie žiadne ďalšie chemické prípravky. Na husté a dlhé vlasy počítajte radšej s dvoma tubami farby. Pri šedivých vlasoch dávajte pozor na dorastajúce vlasy pri korienkoch. Stará farba by sa mohla pobiť s novou na odrastoch a vy skončíte s trojfarebnou hlavou. (V lepšom prípade, lebo by mohla byť aj zelená.)

BÁJEČNÝ TIP
Farebnú emulziu z drogérie nenechávajte pôsobiť dlhšie, ako odporúča výrobca. Výsledok nebude intenzívnejší. No vždy je lepšie zmyť ju neskôr ako priskoro. Ak sa naruší presne vypočítaný efekt pôsobenia peroxidu, vlasy sa môžu poškodiť. Počítajte s tým, že tmavá farba bude vždy tmavšia ako na obrázku. A nezľaknite sa, ak rozmiešaná emulzia chytí nejakú divokú farbu. Na vzduchu zoxiduje na požadovaný odtieň.

Predĺžte si termín
Ak chcete aj naďalej chodiť pravidelne ku kaderníčke, čo vám určite odporúčame, skúste sa s ňou dohodnúť na úprave termínu. Mohla by vám napríklad predať tubu vášho odtieňa farby, ktorá má lepšiu kvalitu ako tá z drogérie. Tak si budete môcť podľa potreby dofarbiť odrastajúce vlasy na cestičke alebo sluchách a natiahnuť návštevu u kaderníčky z jedného mesiaca na 6 až 8 týždňov. To znamená, že nebudete platiť za služby 12-krát ročne, ale iba 6- až 8-krát. Možno vaša kaderníčka nebude nadšená, ale asi vám radšej vyjde v ústrety, než by mala prísť o zákazníčku, či naprávať výsledky vašich neodborných zásahov.

2. Strihanie vlasov
Ak ste aspoň trochu zručná, môžete ušetriť aj na strihaní – predovšetkým ofiny. Ak máte polodlhé alebo dlhé vlasy, potrebujete častejšie ostrihať ofinu ako celú hlavu. A to sa dá aj doma. Ale pozor! Mokré strihanie prenechajte odborníčke. Pri domácom experimentovaní najprv urobte účes, vyfúkajte vlasy a strihajte ich nasucho. Vyhnete sa nemilému prekvapeniu, keď ofina vyskočí a získa úplne iný tvar, než ste zamýšľali. A kúpte si profesionálne nožnice v obchode pre kaderníčky. Tie obyčajné vám poškodia vlasovú štruktúru.

Ako na to?
Rúčkou hrebeňa oddeľte vysušenú ofinu od ostatných vlasov, ktoré zopnete sponkami, alebo sčešete do chvosta. Vlasy skracujte pod úrovňou hrebeňa. Pramene držte medzi ukazovákom a prostredníkom. Ukazovák si oprite napríklad o koreň nosa a tam strihajte. Najlepšie po častiach ako jedným ťahom. Dajte pozor, aby ste si nevystrihli vlasy nad spánkami. Tie zvyčajne patria už do dĺžky, navyše sa vám tam môžu vlniť. Na spánkoch si teda nechajte vlasy vždy dlhšie ako nad obočím. Inak si „vyrobíte“ holé čelo a zničíte účes.

Autor: zp
Foto: profimedia

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Nakupujeme"

Poradňa