Zrada má zdrvujúce účinky: Ako vyzerá sexuálny život po nevere?

Zrada má zdrvujúce účinky: Ako vyzerá sexuálny život po nevere?

Nevera likviduje manželstvo a zabíja sex. Až 82% všetkých vzťahov infikovaných neverou skončili katastrofálne. Dôvod? V páre sa zrazu zmení sexuálne napätie. Jednoducho to už v posteli nemôže tak fungovať ako predtým.

Návrat do normálneho stavu po aférke nie je ľahký. Môžete žiť opäť šťastne po takejto traume? Veľa ľudí sa snaží nájsť znova potešenia zo sexu so svojím partnerom, ale darmo. Veľa ľudí sa pýta, ako na to?

Bez toho, aby ste začali riešiť vašu spálňu, ani neuvažujte, že by ste mohli dať vzťah po nevere opäť dokopy. Každý z vás dvoch chápe citlivosť situácie. Musíte sa snažiť byť schopní pokoja v intímnej oblasti. Zbytočne nevystavovať partnera napätiu.

Problém je aj to, že zväčša zvykneme byť neverní, ak to nefunguje doma v posteli. Ako potom znova oživiť romantiku a vášeň? Byť pre partnera atraktívna a aby zabudol na to, že vás mal okrem neho ešte niekto druhý? Alebo vášho muža iná žena?

Vždy nás viac baví flirtovať s niekým iným ako so svojou polovičkou. Navyše, aj keď budete chcieť s niečím partnera pri sexe prekvapiť, začne byť podozrievavý, kde ste sa to naučili. Či je to škola vášho ex milenca! A začnú sa zase hádky a obviňovania.

Ak si neviete dať po nevere sami rady, vyhľadajte odborníka alebo si kúpte dobrú sexuálnu príručku. Sú orientované špeciálne aj na prípady nevery a ako z toho von. Poradia vám, ako zmeniť prístup aj k sexu. Ako si vychutnať stratenú žiadostivosť po partnerovi. Ako v sebe zobudiť emócie.

Pre manželské páry je dôležité miešať so sexom aj lásku, aby sa „liečba“ nezvrhla na bohapusté sexovanie bez citu. Pracujte aj na tom, aby ste sa stali dobrými priateľmi, ktorí si môžu opäť veriť.  Odpustenie nie je jednoduché. Znovu získanie dôvery môže trvať dlho a partner, ktorý ju raz stratil, si musí skutočne zaslúžiť, aby sme znova začali veriť. A dôverovať nikdy nebudeme tak ako predtým, pretože kto raz naštrbí jej krehkú štruktúru, veľmi ťažko ju obnoví. Ak sa však rozhodnete znova veriť, nemali by ste partnerovi zlyhanie vyhadzovať na oči pri každej hádke.

Aj keď psychológovia hovoria často o tom, že je rozdiel medzi mužskou a ženskou neverou, pretože ženy väčšinou neoddeľujú sex a lásku, ale muži dokážu pomilovať bez kúska citovej väzby, v konečnom dôsledku je úplne jedno, či bol neverný muž alebo žena. Zrada má zdrvujúce účinky, a v tom okamihu nezáleží na tom, aké boli motívy, a ktorý z partnerov bol neverný.

Ak však chcete vo vzťahu ostať, nájdite si cestu s partnerom k sebe. S neverou totiž bojujete teraz už obaja. Nemala by sa stať číslom jeden vašej každodennej konverzácie. Mali by ste spolu zažívať veľa radosti a sexuálnej náklonnosti. 

Autor: bb
Foto: Shutterstock

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Manželstvo"

Poradňa