Ako zapojiť deti do svadobných príprav?

Ako zapojiť deti do svadobných príprav?

Voľba, kto bude na vašej svadobnej party pri plánovaní svadby môže byť veľmi stresujúci prvok. Je dosť ťažké vyberať družičky medzi priateľmi a rodinou. Ak však máte blízkeho príbuzného, napríklad dospievajúce dievča, začleňte do vašej svadby ju.

Družičky alebo princezny
Hlavná družička je osoba, ktorá je mimoriadne zodpovedná. Aj preto sa dostala na pozíciu družičky, ktorá o všetkom rozhoduje a všetky ostatné dievčatá komanduje. Dokonca aj samotnú nevestu. Funkcia hlavnej družičky je česť. Je to úloha opatrovnícka.

Družička musí po celý čas svadby dávať pozor, či sa všetko uskutočňuje podľa plánu. Mladé dievčatá chcú by princezné, čo sa družičkám podobá. Možno o to vaša dcérka nebude mať záujem, môžete ju ale zahrnúť do družičkovských aktivít, ako je nakupovanie svadobných šiat.

Čítajte aj: Vydať sa aj nezaľúbená?

Alebo by mohla byť uvádzačka. Aj keď sú nimi na svadbách tradične muži, mnoho moderných neviest ignoruje túto tradíciu. Medzi povinnosti uvádzača patrí uviesť svadobný program, robiť doprovod hosťom, rozdávať darčekové tašky a byť k službách aj na recepcii.

Recitátorka
Dajte jej nejakú viac „hovorenú úlohu“ na svadbe. Možno, že je vaša tínedžérka skvelá recitátorka, alebo sama píše básne. Ešte predtým ako jej zveríte túto úlohu, vyskúšajte si ju. Môže rada recitovať doma pred vami, ale pred veľkým davom môže byť nervózna.

Last minute pomocníčka
Čo to znamená? Že bude potrebná najmä v deň svadby a vybavovať všetky potrebné náležitosti. Môže vybehnúť a vyzdvihnúť zabudnuté osobné veci, obrúčky, drobnosti na svadobnú hostinu.

Autor: Lea

Focus Media

Video

Diskusia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Svadba"

Poradňa