Spriaznené duše
Ženské priateľstvá sú niekedy silnejšie než partnerské vzťahy. Potvrdzuje to aj nedávny britský prieskum, ktorý robili v prostredí wellness kúpeľov, kde najčastejšie chodia ženy a často aj bez svojich manželov, teda boli v odpovediach úprimnejšie.

Kamarátka bola vždy tá, ktorú sme museli ľutovať. Tvárila sa, že má najviac problémov na svete.
Zdroj: shutterstock
Kamarátka bola vždy tá, ktorú sme museli ľutovať. Tvárila sa, že má najviac problémov na svete.

Až polovica takmer z 1 200 opýtaných žien priznala, že k svojej kamarátke má bližší vzťah ako k svojmu partnerovi. Hoci dôvody boli rôzne, jedno mali spoločné – najlepšia kamarátka žene rozumie lepšie ako vlastný muž. Aj keď prieskum robili s britskými ženami, podobne sme na tom aj my na Slovensku. Veď nejedna z nás to prežíva doma rovnako.

Muž by to neurobil
Keď sa však bez kamarátky neviete pohnúť ani na krok a konzultujete s ňou pomaly aj to, čo uvaríte na večeru, je možno načase zamyslieť sa nad tým, či nerobíte chybu a zbytočne nestrácate milujúceho partnera. Iste, aj muži radi trávia voľný čas so svojimi kamarátmi, ale keby prišlo na lámanie chleba, nevzdali by sa kvôli nim svojej manželky. To skôr odídu za inou ženou, ako sa rozvedú kvôli kamarátovi. A keď už hovoríme o tých našich ženských priateľstvách na život a na smrť, zvážte aj to, či vám to s tou najlepšou kamarátkou vydrží skutočne až do konca života.