O oblasti lásky, vzťahov a intimity bude zrejme vždy existovať sivá zóna plná predsudkov, cez ktorú sa často bojíte vykročiť vpred. Tentoraz na vzťahy zaostrili dátoví analytici a štatisti. Aké sú najčastejšie preferencie nezadaných pri zoznamovaní?

1. Záujmy a intimita sú základom vzťahu
Podľa štúdie z roku 2017 o manželstve, ktorú uskutočnilo americké Výskumné centrum PEW, až 64 % manželských párov tvrdí, že pre úspešný vzťah sú najdôležitejšie spoločné záujmy a 61 % sa zhoduje, že dôležitý je aj uspokojivý sexuálny život. O niečo viac ako polovica manželov sa tiež vyjadrila, že si potrpí aj na férové rozdelenie domácich prác.

2. Mužom záleží na zaplatení účtu viac ako ženám
V nedávnom prieskume na vyše 6-tisíc nezadaných ľuďoch zaregistrovaných na online zoznamovacích službách až 86 % mužov uviedlo, že radšej by zaplatili účet oni, pričom len 56 % žien na tom záleží.

3. Ťažšie je nadviazať vzťah vo veľkomeste
Podľa údajov z roku 2014, získaných z príspevkov o uzatváraní vzťahov na sieti Facebook, oveľa viac tak činili užívatelia v menších a stredných mestách ako v preľudnených metropolách.

r
Zdroj: Shutterstock

4. Láska víťazí nad politikou
Hoci v súčasnosti by sa dal očakávať opak, len 16 % zosobášených párov sa vyjadrilo, že politické názory sú pre manželstvo dôležité. Takže, ak sa aj s vaším nastávajúcim nezhodnete na potrebe ekonomickej reformy či názoroch na zahraničnú politiku, stále si môžete udržať kvalitný a trvácny vzťah.

5. Narástol počet nezadaných a ďalších manželstiev
Priepasť medzi ľuďmi žijúcimi v manželstve a mimo neho sa časom zmenšuje. Oproti 50. rokom sa tento rozdiel napríklad v USA znížil údajne až o dve tretiny. Podobne rýchlo rastie aj podiel ďalších manželstiev už raz rozvedených.