Všetko je zlé
Tohto partnera by sme mohli zaradiť do kategórie „večný hundroš“. Neustále na všetko šomre, nadáva, nič mu nie je dobré, všetko vidí z negatívneho uhla pohľadu. Ak prejavíte hoci drobné nadšenie či radosť, ihneď ho vo vás zašliapne. Nadšenie je pre neho neznáma kategória.

Nonstop nadáva na prácu, kolegov, ľudí v obchode, ktorých stretol cestou z práce, na počasie, vládu, plat, deti, presolený obed či nespoľahlivý počítač. Veľkým rizikom dlhodobého spolužitia s týmto typom človeka je, že vám hrozí nákaza. Je vysoko infekčný, a preto, ak začnete na sebe pozorovať podobné symptómy, okamžite prejdite do karantény a obklopte sa priateľmi, pozitívnymi zážitkami a nedovoľte mu, aby vás ovplyvnil svojimi názormi. 

K vyhoreniu vedú aj pochybnosti Ak riešime s partnerom otázku vlastných citov, tak v značnej miere skúmame jeho city k nám.
Zdroj: Shutterstock

„Všetci ste blázni, len ja som normálny“
S týmto typom partnera je spoločný život nesmierne náročný, pretože každému dáva pocítiť, že iba on je dokonalý. Okato dáva všetkým najavo, že on je jediný, kto niečo robí. Na všetko má patent, všetci sú hlupáci, iba on je normálny. Všetci naokolo sú neschopní a nebyť jeho, tak nikto z rodiny nevie, čo má robiť. Ak sa niečo nepodarí, jeho obľúbená veta znie: „Ja som vám to vravel, keby ste ma počúvali, nič by sa nestalo!“ Zároveň sa cíti nedocenený.  Problém je v tom, že ak ste dlhodobo vystavená takémuto správaniu, naozaj začnete  pochybovať o svojich schopnostiach. A to je začiatok konca.