Prvýkrát pred sebou nahí
Všetko čo sa deje prvýkrát, nesie v sebe moment „mravčenia“ či motýlikov v žalúdku. Dvojnásobne to platí v situáciách, v ktorých sa ocitnete nahí, a to doslova. Či už ste pred alebo po prvom sexe, podľa psychológov ide o moment, ktorý tvorí akúsi pomyselnú skúšku vzťahu a dôvery.

Nie každý problém riešte sexom.
Zdroj: Shutterstock

Problém vzniká vtedy, ak si sami nedôverujete a prechovávate voči sebe negatívne pocity. Ak sa sami sebe nepáčite a trpíte určitými komplexmi, automaticky sa domnievate, že sa nebudete páčiť ani partnerovi. Spochybňujete, či sa mu budú páčiť vaše menšie prsia, väčší zadok, krivé nohy a kadečo iné. Zameňte to za pozitívny prístup. V momente, keď si prestanete robiť starosti o seba a o nahotu, napumpujete svoje sebavedomie, dokážete sa odviazať a stanete sa príťažlivou.

Keď prvýkrát jeden z partnerov odmietne sex
Ide o situáciu, ktorá zasiahne skôr či neskôr každý pár. Dôležité je podať vysvetlenie tak, aby partner nemal pocit, že odmietate jeho osobu, ale že odmietate konkrétne milovanie, lebo na to máte dôvod. Potrebujete vysvetliť situáciu tak, aby ste nestratili partnerov rešpekt a sympatie. Ak je to únava, vhodné je povedať, že je to iba únava, pretože ráno skoro vstávate a potrebujete si odpočinúť. Tak sa partner nebude cítiť odmietnutý ako milenec a ak vie veci pochopiť, váš dôvod uzná a nebude vás nútiť do niečoho, čo aktuálne necítite.