Niekedy veci do seba jednoducho nezapadnú a vy sa čudujete, prečo je to tak. Je vám spolu dobre, no spoločnú budúcnosť si napriek snahe neviete predstaviť. Problémom môže byť práve nesprávne načasovanie. Bohužiaľ, stretli ste sa v tom najnevhodnejšom životnom období.

1. Obojstranne rozbehnutá kariéra
Ak ste sa zoznámili v období, keď obaja riešite kariéru, ste zavalení prácou, ktorá je u vás toho času na prvom mieste, pravdepodobne si na seba nenájdete dostatok času. Absencia spoločne tráveného času je často najväčšou prekážkou pre dlhodobé udržanie vzťahu. Ak je pre vás momentálne najdôležitejší postup na kariérnom rebríčku, asi bude lepšie, keď si ešte chvíľu doprajete single život. Až keď poľavíte z tempa, môžete začať myslieť na lásku, ktorá vyžaduje čas a celú vašu osobnosť.

2. Obaja máte iné očakávania od života
Rozvíjať vzťah k spokojnosti oboch, najmä ak máte úplne iné očakávania od vzťahu a od života, je nesmierne náročné. Nadviažete vzťah s cieľom dlhodobého vzťahu, ktorý by mohol vyústiť do manželstva, no váš partner si chce iba užiť, čím nastáva úplný protiklad. Rovnaké je to v prípade, ak vy túžite po dieťati, ale partner chce cestovať a nemá potrebu sa usadiť. Podobné problémy niekedy zažívajú i páry, v ktorých sa vyskytuje priveľký vekový rozdiel, ktorý spôsobuje rozličné, niekedy až nezlučiteľné očakávania od ďalšieho života.