Niekedy veci do seba jednoducho nezapadnú a vy sa čudujete, prečo je to tak. Je vám spolu dobre, no spoločnú budúcnosť si napriek snahe neviete predstaviť. Problémom môže byť práve nesprávne načasovanie. Bohužiaľ, stretli ste sa v tom najnevhodnejšom životnom období.

1. Obojstranne rozbehnutá kariéra
Ak ste sa zoznámili v období, keď obaja riešite kariéru, ste zavalení prácou, ktorá je u vás toho času na prvom mieste, pravdepodobne si na seba nenájdete dostatok času. Absencia spoločne tráveného času je často najväčšou prekážkou pre dlhodobé udržanie vzťahu. Ak je pre vás momentálne najdôležitejší postup na kariérnom rebríčku, asi bude lepšie, keď si ešte chvíľu doprajete single život. Až keď poľavíte z tempa, môžete začať myslieť na lásku, ktorá vyžaduje čas a celú vašu osobnosť.

2. Obaja máte iné očakávania od života
Rozvíjať vzťah k spokojnosti oboch, najmä ak máte úplne iné očakávania od vzťahu a od života, je nesmierne náročné. Nadviažete vzťah s cieľom dlhodobého vzťahu, ktorý by mohol vyústiť do manželstva, no váš partner si chce iba užiť, čím nastáva úplný protiklad. Rovnaké je to v prípade, ak vy túžite po dieťati, ale partner chce cestovať a nemá potrebu sa usadiť. Podobné problémy niekedy zažívajú i páry, v ktorých sa vyskytuje priveľký vekový rozdiel, ktorý spôsobuje rozličné, niekedy až nezlučiteľné očakávania od ďalšieho života.

s
Zdroj: Shutterstock

3. Ak jeden z vás je ženatý/vydatá a má deti
Aj keď môžete mať pocit, že ste stretli svoje „druhé ja“, je tu obrovský problém. Ak máte v sebe aspoň štipku korektnosti, vzťah so ženatým mužom by mal byť pre vás tabu. V prípade, že už nechce žiť so svojou zákonitou manželkou nie je férové voči nej ani voči vám, ak to nerieši a urobí si z vás milenku. Keď to s vami myslí úprimne, v prvom rade musí vyriešiť svoje manželstvo, korektne sa rozísť, upraviť a nastaviť rodičovské vzťahy a až potom rozvíjať nový vzťah.  

4. Vzťah na diaľku
Udržať takýto vzťah pri živote môže byť poriadna drina. Nezaobíde sa to bez obojstrannej snahy, odriekania, kompromisov i sĺz, keď budete počítať dni či týždne, ktoré vás delia od stretnutia s vašou láskou. A to veru zvládne len málokto. Ak sa vaša láska nachádza stovky kilometrov od vás, pričom sa to v najbližších mesiacoch pravdepodobne nezmení, treba pouvažovať, či vám to naozaj stojí za to.

5. Ste čerstvo po náročnom rozchode
Verte, že nie je najlepšou stratégiou čo najrýchlejšie vyplniť prázdne miesto v srdci po rozchode s milovaným človekom. Každý po rozchode potrebuje určitý čas, aby sa zahojili zranené emócie. Nový vzťah je iba naoko najlepšou terapiou. Existuje riziko, že v ňom prenesiete nespracované emócie na niekoho, kto si to vôbec nezaslúži. Ak sa vám niekto páči, môžete sa s ním priateliť a vzájomne sa spoznávať. Ak mu na vás skutočne záleží, počká a neujde. A vy budete mať zatiaľ priestor, aby ste sa vysporiadali s vlastným prežívaním.