Nie som pre neho dosť dobrá
Samozrejme, že nikto z nás nie je dokonalý. Ani vy, ani váš partner. Myšlienka, že nie ste pre neho dosť dobrá je výsledkom vášho nižšieho sebavedomia, nie reality. Týmto uvažovaním iba zbytočne pochybujete o sebe alebo o partnerovi. Ak ste si vedomá nejakých svojich slabších stránok, pracujte na ich rozvoji. Ale nedegradujte sa, že ste niečo menej ako on. Spomínanú myšlienku radšej nahraďte inou - Ani jeden z nás nie je perfektný, ale spoločne tvoríme najlepší tím.

Nikdy nebudem taká ako jeho ex
Prečo by ste chceli byť rovnaká ako jeho bývalá partnerka? Chvalabohu, že ňou nikdy nebudete, lebo by ste so svojím terajším partnerom už neboli, rovnako ako s ním nie je ani ona. Pravdepodobne túžil po niekom, kto má iné vlastnosti ako jeho bývalá. Neporovnávajte sa a buďte sama sebou. Nevracajte sa do minulosti, každý sme v nej s niekým trávili čas, čo však neznamená, že sa na ľudí z minulosti máme podobať.  

Nemôže nám to fungovať, veď sme každý iný
Napadá vám, že nemôžete spolu vydržať naveky, lebo ste odlišní? Kým on miluje šport, vy si rada čítate pri čajíku? Kým on počúva tvrdý rock, vy obľubujete country? Netrápte sa. Na týchto odlišnostiach vzťah nestojí, pokiaľ ste obaja tolerantní a ochotní vychádzať si v ústrety a realizovať kompromisy.

Problém nastáva, ak sa odlišujete napríklad v tom, že chcete mať deti a túžite sa vydať, kým on o svadbe nechce ani počuť a deti sú podľa neho príťaž, ktorá ničí kariéru. Odlišné trávenie voľného času vás môže obohatiť, ale rozličné názory na podstatu života sa dajú zladiť iba veľmi ťažko.