Keďže sa hádame, nepatríme k sebe
Aj psychológovia vám povedia, že hádky k vzťahu patria a bez nich to proste nejde. Pretože ak sa dvaja už ani nehádajú, väčšinou to znamená, že ich vzťah dospel do fázy, že si nemajú čo povedať a nestoja si ani za to, aby si konfrontovali svoje rozličné názory.

Hádka je prirodzenou súčasťou vzťahu, ktorá je síce nepríjemná, ale ak prebieha korektne a konštruktívne, môže vyčistiť vzduch. Podmienkou je, že ani jeden z vás nezneužíva hádku na to, aby druhého ponížil a urazil. Toto už nie je hádka, ale bezprecedentné a netolerovateľné správanie.

Už to nie je medzi nami ako predtým
Nuž, tento fakt musí prijať každý, kto vstúpi do dlhodobého vzťahu. Pocit, že to medzi dvojicou už nie je také intenzívne ako v minulosti pramení z toho, že po prvotnej zamilovanosti plnej vášne postupne nastáva stereotyp.

Ten väčšinou prichádza, keď vyprchá prvotná eufória, začínajú sa meniť naše zvyky a partnera vnímame reálne, bez „filtra“ ružových okuliarov. Zmena charakteru vzťahu je úplne prirodzená vec. To, že už vzťah nie je ako predtým znamená, že sa posunul o level vyššie. Každý stupeň pritom obsahuje krásne momenty, len ich treba hľadať a nachádzať.