Keď sa prestanete starať o vzťah, nepotrvá dlho a prídu hádky, konflikty, skolabuje vzájomná komunikácia, až budete mať pocit, že najlepšie by bolo zo vzťahu odísť. V každom vzťahu po čase prídu problémy a ak nechceme, aby sa rozpadol ako domček z karát, sme nútení im čeliť. Často sa však stáva, že si problémy vyrábame sami. Hlavne vtedy, ak máme od vzťahu nereálne očakávania...

Očakávame iba medové týždne
Ozajstný život nie je rozprávka, ktorej dej prebieha podľa ľubovôle jej autora. Reálny život je spleť krásnych chvíľ, ale aj náročných a neraz ťažkých skúšok, ktoré majú od ideálu naozaj ďaleko. Je naivné, ak očakávame, že vo vzťahu pôjde všetko podľa plánu, že láska je nekonečná a svadbou sa začína nikdy nekončiace šťastie. Ak chcete mať zdravý a funkčný vzťah, musíte na ňom tvrdo pracovať, čeliť výzvam a prispôsobovať sa zmenám. Ak nebudete predvídať a budete si myslieť, že vo vzťahu vám bude iba svietiť slnko, tvrdo narazíte.

s
Zdroj: Shutterstock

Nerátame s nudou a stereotypom
Ak nerátate s tým, že súčasťou partnerského života sú aj úplne všedné dni naplnené nudou, a stereotypom, zostanete veľmi rýchlo nepríjemne prekvapení. Aj keď si to nikto nepraje, ponorková choroba je súčasťou spoločného života. Práve tieto stavy sú previerkou, či sa k sebe naozaj hodíte. Skúste sa k tomu postaviť s týmto vedomím a uvedomte si, prečo máte svoju polovičku radi, aj keď vám občas lezie na nervy. Práve vtedy je dôležitá vzájomná komunikácia, aby ste eliminovali stavy nudy na minimum.

Myslíme si, že od priateľov a rodiny nemôže prísť nič zlé
Mýlite sa. Aj naši najbližší dokážu vo vzťahu poriadne zavariť. Občas tým, že sa do všetkého miešajú, inokedy tým, že jeden z partnerov nalieha na toho druhého, aby sa čím skôr zoznámil a spriatelil s jeho známymi a rodinou. Aj toto potrebuje svoj čas. Strážte si vlastné hranice a nedovoľte všetkým ľuďom, aby vám videli „pod pokrievku“.