Odborníci vravia, že za istých okolností môže byť emocionálna nevera pre vzťah nebezpečnejšia než sexuálne „pošmyknutie“. Jej riziko spočíva v intenzívnom vzťahovom pute k inej osobe. Pre lepšiu predstavu o tom, aké má emocionálna nevera podoby, sme pre vás pripravili krátky prehľad.

nevera
Zdroj: Shutterstock

 

Fantazírovanie o inej osobe
Sexuálne fantázie o niekom inom nie sú v podstate pre vzťah škodlivé. Hlavne, ak snívate o osobe, ktorá sa vám páči, ale je vás nedosiahnuteľná čiže vaše fantazírovanie je v platonickej rovine. Ako náhle začnete uvažovať o niekom inom spôsobom, že len on vám môže zabezpečiť, čo by vám partner nikdy nedal, zamotávate sa do problému. Ak sa to spojí s vyhľadávaním spomínaného človeka a spájaním si ho s tým, že je jediným nositeľom vášho šťastia, je to neodškriepiteľný znak emocionálnej nevery.

Zverujete sa inej osobe, nie svojmu partnerovi

Povýšili vás v práci, mali ste drobnú nehodu, stretlo vás niečo zlé. Komu o tom poviete ako prvému? Partnerovi alebo človeku, o ktorom ste presvedčená, že vám rozumie oveľa viac a je k vám empatickejší? Presvedčenie, že niekto iný je nám emocionálnejšie bližší ako partner je tiež jeden zo znakov emocionálnej nevery.