Silu prežívania umocní, ak podľahneme a uveríme mýtom, ktoré sa s rozchodmi často spájajú. Ale ak sa nám podarí vykoreniť ich zo svojho myslenia a prestaneme im veriť, máme šancu dostať sa z rozchodu relatívne rýchlo.

1. Bola to len strata času
Na žiadny vzťah sa nemožno pozerať iba cez negatívny uhol pohľadu. Každý, aj ten najnevydarenejší vzťah, vás mohol niečím obohatiť. Buď v ňom boli okamihy, kedy ste sa cítili dobre alebo vás naučil stanoviť si vlastné hranice, spoznali ste vďaka nemu zaujímavých ľudí a zistili, čo naozaj chcete alebo nechcete. I to, že sa rozchádzate sa deje vďaka tomu, že ste pochopili, čo vám ubližuje a naučili ste sa rozhodovať sama za seba.

d
Zdroj: Shutterstock

2. Za všetko môže on
Nech je vo vzťahu akýkoľvek problém, vždy naň musia byť dvaja. Nič nie je iba čierne alebo iba biele. Preto je dôležité, aby sme v stroskotanom vzťahu našli ponaučenie. Možno nás to naučí viac robiť kompromisy alebo nemlčať, keď sa niečo deje.

3. Za všetko môžem ja
Toto je presný opak predchádzajúceho mýtu. Nemusíte si sypať popol na hlavu za to, že vám vzťah nevyšiel. Na vine nie ste len vy. Na fungujúcom vzťahu sa podieľajú obaja partneri.