Oddelené spálne, rozdelená spoločná kasa alebo zamenené domáce práce uprednostňuje čoraz viac párov. Oddelene spí napríklad prezident Donald Trump a jeho manželka Melania. Kým tvorili pár, mali oddelené spálne aj Angelina Jolie a Brad Pitt. Dlhé roky nespávajú v jednej miestnosti ani britská kráľovná Alžbeta II. a jej manžel Philip.

Oddelené spálne
Stačí, ak jeden z partnerov chrápe, škrípe zubami, má iné spacie návyky alebo vstáva priskoro do práce. Ak sa ten druhý nevyspí, môže to začať vo vzťahu haprovať. Riešením môžu byť oddelené spálne, lebo nie vždy sú synonymom krachujúceho vzťahu. Paradoxne môžu vzťah posilniť napriek tomu, že práve spálňa sa považuje za miesto na riešenie problémov.

spanok
Zdroj: Shutterstock

Každý vo svojej posteli
Zamyslite sa nad tým, prečo. Ak váš partner chrápe a vy ste si každý večer líhali do postele s tým, že prežijete ďalšiu bezsennú noc, vášmu vzťahu dve spálne zrejme pomohli. Neznamenajú izoláciu a odstrihnutie sa od manželských „povinností“, len snahu o kvalitný spánok. Lebo ak máte takzvaný zajačí spánok, pri inom človeku sa len ťažko dobre vyspíte. V priebehu 7-hodinového snenia totiž každý človek zmení polohu alebo sebou trhne asi 200-krát. Preto každý štvrtý pár tvrdí, že pri spánku rušia jeden druhého.