Skúsenosti takýchto žien sú rozličné, niektoré negatívne, iné pozitívne. Dohodnuté manželstvá nie sú samozrejme ničím novým a sú bežnou praktikou v celom svete.

Prečo sa oplatí žiť v manželstve? Budete prekvapení, ale...
Zdroj: Shutterstock

Iste medzi krajiny, kde majú takéto zvyky možno zaradiť arabské krajiny, mnohé africké štáty, avšak na počudovanie sem patrí aj Kanada či Japonsko. I keď sa u nás nezachádza až do takých extrémov, aby rodičia vyberali svojej maličkej dcérke či synčekovi druha, alebo družku už v plienkach, dodnes aj u nás majú rodičia pri výbere životného partnera veľmi silné slovo.

Dohodnuté manželstvo
Vo svete existujú milióny žien, ktoré vstúpili do dohodnutého manželstva, a to dokonca vo veľmi mladom veku, častokrát kvôli tomu ani nedokončili vzdelanie. Aké sú výhody dohodnutého manželstva, ak nejaké existujú? Jednou z najväčších výhod je vylepšenie sociálneho postavenia rodiny. Nielen kdesi tam v treťom svete, ale aj u nás. Koľko mládencov si na základe dobrej rady zobralo za manželku dcéru z dobre situovanej rodiny? Alebo naopak, koľké mamičky povzbudzujú svoje dcéry, aby zamerali svoju pozornosť na solídne zarábajúcich mužov s bytom či drahším autom v garáži?