Žiarlivosť sa však objavuje v rámci konkurenčnej situácie nielen v rodine, ale hlavne na pracovisku. Žiarlivosť sa líši od závisti, aj keď sa jej často podobá. Žiarlivosť nie je vzácny cit, až moc ľudí ju pociťuje. Nikdy neprinášala nič užitočné, skôr len smútok a hnev. Môže priniesť aj rozpad vzťahu. Žiarlivosť býva aj signál, že je na čase, aby ste vo svojom živote vykonali zmenu.

4. Nastavte si pravidlá 
Hovorte o tom, čo by vám žiarlivosť pomohlo prekonať alebo ju skrotiť. Snažte sa prísť na to, ako by vám v tom všetkom mohol pomôcť váš partner. Nastavte si spoločné hranice a pravidlá. Môžu sa týkať neskorých príchodov domov, ktoré vás tak znervózňujú. Rovnako tak si môže nastaviť pravidlá aj váš partner. Môže mu vadia vaše neustále zapínanie a kontrolovanie mobilného telefónu.
Zdroj: Shutterstock

Pochopte svoju žiarlivosť
Žiarlivosť je kombinácia strachu a hnevu. Je to deštruktívna emócia a nič dobrého nemôže priniesť. Často žiarlime, lebo sme znova prežili skúsenosť zlyhania z minulosti, aj keď súčasná situácia môže byť diametrálne odlišná. Ďalšie motivátory pre pocit žiarlivosti sú neistota, hnev k sebe a strach z opustenia alebo zo zraniteľnosti.