Nejedno manželstvo sa po kríze rozpadá, lebo manželia už nedokážu nájsť východisko z komplikovanej situácie. Ale sú aj prípady, kedy sa vďaka manželskej kríze manželstvo prehĺbi. Ako je to možné?

d
Zdroj: Shutterstock

Znovu sa zamilujete
Počas manželskej krízy je zamilovanosť a náklonnosť asi to posledné, čo k partnerovi cítite. No ak začnete problémy riešiť a krízu spoločnými silami prekonávať, možno pocítite opäť ten záblesk zamilovanosti. Často dochádza počas krízy k ochladnutiu vzťahu a následne k jeho opätovnému vzplanutiu. Vtedy si možno uvedomíte, že tá láska a náklonnosť tam bola stále, len bola ukrytá pod nánosom všetkých možných problémov a nezhôd. Niektoré páry naozaj znova naštartujú svoje manželstvo práve vďaka kríze.

Puto medzi vami zosilnie
Manželstvo sa stáva silnejším aj vďaka prekonaným ťažkostiam. Keď spoločne dokážete prekonať problémy, nájsť spoločnú reč a riešenia komplikovaných situácií, posilňuje vás to ako tím. Mnohé manželstvá sú po kríze ešte silnejšie a manželia držia viac spolu. Aj preto, že už spolu prekonali toľko ťažkostí.