Existujú však aj iné symboly či dôkazy lásky, ktoré sa hodia pre mužov viac. Ak sa teda blíži sviatok vášho miláčika, k hlavnému darčeku, alebo ako hlavný darček mu môžete podarovať niektorú z nasledujúcich drobností.

Darčekový kôš plný vína a čokolády
Určite nie je náhoda, že klasické darčekové koše pre mužov obsahujú víno a čokoládu. V darčekovom koši sa môžu nachádzať aj iné druhy alkoholu, a taktiež údeniny alebo zavárané dobroty. Ale práve víno a čokoláda pôsobia ako afrodiziakum. Ani jedno, ani druhé nie je síce priamym symbolom lásky, ale s láskou súvisí.

O zvlášť silných účinkoch sa presvedčíte v prípade červeného vína a horkej čokolády, resp. ich kombinácie. Hovorí sa, že sex je pre mužov dôkazom lásky. Noc plná vášne bude príjemným ukončením sviatočného dňa pre oboch. Okrem toho sa hovorí, že láska ide cez žalúdok. Na čokoláde či víne si partner istotne pochutí. Čokoláda sa označuje za pokrm, a víno za nápoj bohov. Nuž teda, viac si svojho muža uctiť nemôžete 😊. No a v neposlednom rade, ako správnej priateľke či manželke, by vám malo záležať na mužovom zdraví. Obe pochutiny, ak sú z kvalitných surovín a užívajú sa s mierou, patria k najzdravším na svete.

Pokiaľ sa rozhodnete čokoládu alebo víno darovať ako súčasť darčekového koša, na objednávku vám ho môžu naaranžovať profesionáli z darčekovej predajne.

Áno, dôkazom veľkej lásky sú aj ponožky 😊
Táto malá, no významná časť oblečenia je často zdrojom výsmeškov. Aspoň čo sa týka ponožiek ako darčeka. Napriek tomu by ste mali o nich seriózne pouvažovať. Veď si len spomeňte – koľkokrát a od koho ste dostali ponožky vy? Väčšinou vám ich s láskou daroval blízky príbuzný – mama či babka – a to opakovane každé Vianoce!!! Ak svojmu milovanému darujete ponožky, tie predstavujú pohodlie, teplo domova a rodinu. Dávate mu tým najavo, že ho tiež pokladáte za člena rodiny, vzťah beriete vážne a môže s vami počítať do budúcna. Prakticky zmýšľajúci muž sa ponožkám určite poteší.

Skutočne originálnym darčekom sa stanú vtedy, ak majú na sebe veselé vzory, vtipné nápisy, sama ich uštrikujete, prípadne sa vyznačujú vysokou kvalitou. Športovcom sa môžu hodiť napr. nike ponožky s dodatočnou podporou nohy, tlmiace nárazy a z pot odvádzajúcich materiálov.

Ryby?
Za prejav lásky možno považovať akýkoľvek darček, ktorý podporuje záľuby obdarovaného. Trebárs aj rybársku udicu, resp. rybárske potreby, ak váš partner obľubuje rybolov. Chceme však premostiť na to, že ryba hrá dôležitú úlohu vo viacerých kultúrach. Bola a je poznávacím znakom kresťanov. V učení feng šuej sú ryby symbolom hojnosti, bohatstva, prosperity, ale aj vernosti, lásky, partnerstva a priateľstva. Ryba alebo dvojica rýb by nemala chýbať v žiadnej domácnosti.

Ak sa teda chcete striktne pridržiavať symbolov lásky, a nemá to byť srdce, darujte partnerovi niečo s motívom rýb. Ryba sa môže nachádzať na obraze, na šálke, alebo vo forme inej bytovej dekorácie partnerovho, prípadne už vášho spoločného obydlia.

Za symbol lásky je považovaný tiež slon
V zvieracej ríši ešte zostaneme, a takisto pri interiérových doplnkoch. Pri zadaní výrazu „velkosklad dekoracii“ do internetového vyhľadávača nájdete mnoho nápadov na luxusné i humorné darčeky pre partnera, a mimochodom, aj na svadobné dekorácie 😊. Tento krát si však v sortimente e-shopu všímajte, či sa medzi dekoráciami nachádza soška slona. Slon so zdvihnutým chobotom totiž symbolizuje šťastie, priateľstvo a lásku. Ale pozor, ak chcete u partnera podporiť plodnosť, obdarte ho slonom, ktorý má chobot spustený.