Vzťah preto zostáva v rovine fantázie zamilovaného človeka. Buď sú vaše zábrany silnejšie ako to, čo cítite a pokiaľ vás neosloví ako prvý, zostávate ukrytá vo vlastnej ulite alebo je vaším objektom niekto, koho poznáte iba z televízie či filmu.

parik priatelia
Zdroj: Shutterstock

Prečo je platonická láska taká atraktívna?
Pretože ten, koho milujete je výplodom vašej fantázie. Síce reálne existuje, ale vlastnosti a schopnosti mu pripisujete vy sama. Vo vašich očiach je výnimočný, neomylný, dokonalý. Je výsledkom predstáv, ktoré nemusia byť v súlade s realitou. Zároveň to eliminuje sklamania a odmietnutia, ktorým je človek vystavený, ak ide o vzťah s reálnym človekom. Ak sa to stalo aj vám, ak aj vy ste sa ocitli vo „vzťahu“, ktorý sa odohrával iba vo vašej hlave, a nikdy nenabral žiadne reálne kontúry, ponúkame vám niekoľko tipov, ako z neho von.

Prečo na toho muža neustále myslíte?
Pravdepodobne sa vám fyzicky páči a myslíte si, že ho naozaj milujete. Pravdou však je, že ste sa zamilovali iba do vlastnej predstavy o danej osobe. Úprimne si odpovedzte, čo naozaj viete o tom človeku. Otvorte oči a pozrite sa na neho. Uvedomte si, že to, čo si o ňom myslíte sa zrodilo vo vašej fantázii. Na to, aby ste mohli niekoho úprimne milovať ho potrebujete dôkladne poznať. Teraz vidíte iba pozlátko, ktoré vás zvábilo. Pod ním sa však neraz ukrýva mnoho pekného, ale aj škaredého.