Konopné krémy a spreje
Nie, nebojte sa, nebudeme rozprávať o fajčení marihuany, hoci aj to je spôsob, ktorý niektorí ľudia používajú na uvoľnenie pred sexom a po ňom. Máme na mysli inú podobu konope. Priaznivci tejto rastlinky si totiž nemôžu vynachváliť konopné spreje a krémy, ktoré pomáhajú odstrániť napätie vaginálnych svalov a odstrániť úzkosť. Zároveň vytvárajú „teplo“ a pohodlie v oblasti intímnych miest, čo podľa užívateľov vedie k omnoho lepšiemu a intenzívnejšiemu vyvrcholeniu.

A čo negatívne účinky?
Poradkyňa v oblasti sexuálneho spolužitia, americká terapeutka Ashley Mantová z Kalifornie označila tento nový trend termínom cannasexuál. Ide o ľudí, ktorí k sexu potrebujú konope. Napriek tomu, že užívatelia na účinky týchto sprejov a krémov nedajú dopustiť, odborníci varujú, že ich dlhodobý vplyv na ľudský organizmus doposiaľ nebol podrobne overený.

Pôžitok zo sexu sa dá naučiť.
Zdroj: Shutterstock

Výrobky, ktoré prichádzajú do styku s telom, by mali byť zdravotne nezávadné, o čom v prípade kanabidiolu, môžeme pochybovať. Je všeobecne známe, že samotné konope môže prispieť k uvoľneniu nervového systému, čo pomôže človeku zažiť lepší orgazmus, ale čo sa týka lokálnej aplikácie, jedná sa o veľkú neznámu. Odborníci nevedia, ako kanabidiol vplýva na vagínu, ktorá priamo konope vstrebáva.