Najmä, ak sa to týka vzťahu a kvality života v ňom. Prvým krokom je otvorene si priznať, že túžite po zmene a ste ochotná pre to niečo urobiť. Ak si vezmete inšpiráciu z našich nasledujúcich rád, veríme, že k žiaducej zmene vo vašom vzťahu dôjde už čoskoro.

Hovorte o veciach, ktoré vás trápia
V každom vzťahu existujú otázky, ktoré sa bojíme položiť nahlas. Niekedy je príčinou strach z reakcie, inokedy máme pocit, že otázka vyplýva z našej frustrácie a partnera by iba zbytočne podráždila. Jedno je však pravda. Ak budeme tieto otázky v sebe potláčať a odpovede si budeme iba domýšľať, náš vzťah sa bude rútiť do priepasti. Preto, pokiaľ máte pochybnosti o  vzťahu, je najvyšší čas získať ozajstné odpovede. Dajte hlas svojmu prežívaniu, pocitom či obavám, aby ste obaja zistili, čím žije ten druhý a nemuseli si to iba domýšľať.   

s
Zdroj: Shutterstock

Argumentujte pokojným spôsobom
Vraciate sa počas hádky vždy do minulosti? Zvyknete na partnera útočiť, aby ste mu dokázali, že nemá pravdu? Kričíte? Rozčuľujete sa a rozdávate rany pod pás? Nuž, nečudo, že sa necítite vo vzťahu šťastná. Ak túžite po jeho zlepšení, potrebujete zmeniť spôsob argumentovania a hádania sa. Prvým predpokladom je počúvať, čo vám partner vlastne rozpráva. Nezvyšujte hlas, kým to nie je naozaj nevyhnutné. Existujú zásady konštruktívnej hádky, ktoré si s vami rád prejde každý psychológ pracujúci so vzťahovou problematikou. Neustále vytýkanie si minulosti je len známkou, že vám dochádzajú v hádke argumenty, a preto siahate po neférových zbraniach.