Na Malorke si už od mája užijete skvelú dovolenku. Teploty okolo 27 stupňov sú zárukou, že sa zdravo opálite, v noci sa dobre vyspíte, pritom sa vyhnete preplneným letoviskám. Môžete, resp. odporúčame vám aj požičať si bicykel, keďže Malorka má perfektne vybudované cyklotrasy.

Sollers historickým vláčikom
Zdroj: Shutterstock
Sollers historickým vláčikom

Vďaka príjemným teplotám si môžete pozrieť napríklad mestečko Sóller. Dostanete sa doň vláčikom z Palmy. Je to jedna z najobľúbenejších atrakcií Malorky. Vláčik bol pôvodne postavený na prepravu citrusových plodov z údolia Sóller do hlavného mesta. Vlak odchádza zo stanice hneď vedľa autobusovej stanice z miesta Ferrocarril de Sóller. Mestečko Sóller patrí k najunikátnejším miestam na Malorke vďaka svojej prirodzenej izolácii a krásnej prírode.

Po preskúmaní Sólleru sa môžete odviezť historickou električkou, ktorá pravidelne premáva cez citrusové háje, do prístavného mestečka Port de Sóller, kde sa môžete skvelo okúpať. Máj i jún je ideálny čas aj na výlet do mestečka Valldemossa. Nachádza sa len cca 20 minút jazdy z Palma de Mallorca v pohorí Tramuntana. Bolo pomenované po pôvodnom maurskom vlastníkovi pôdy v tejto oblasti, Muzovi. So svojimi dláždenými uličkami bez áut a bohatým kultúrnym dedičstvom je jedným z najelegantnejších miest na Malorke. Známe je aj tým, že tam v prenajatých priestoroch kláštora trávili zimu v rokoch 1838-1839 poľský skladateľ Frédéric Chopin a jeho milenec, francúzsky spisovateľ George Sand.