Kde hľadať odpovede na to, čo je správne? Netvrdíme, že máme univerzálny recept, ale pri rozhodovaní vám môže pomôcť týchto päť otázok.

„Prečo sme sa rozišli?“
Alebo inak povedané: „Čo nám vo vzťahu nefungovalo?“ Ide o otázky, ktoré sú alfou a omegou pochopenia dôvodov, ktoré viedli k rozchodu. Zodpovedaním si na ne môžete výrazne ovplyvniť, či vám bude vzťah fungovať. Dôležité je, či sa zmenil váš postoj a či ste obaja schopní si veci racionálne vydiskutovať. Ak si nie ste istí, či je už starý problém zažehnaný, radšej sa do obnovenia vzťahu nehrňte. Ak cítite, že je otázkou času, kedy by sa problém zopakoval, neostáva vám nič iné, len prijať realitu rozchodu ako nemenný fakt.

„Kam som sa po rozchode posunula?“
Ak ste si vďaka rozchodu uvedomili nedostatky a rezervy aj na svojej strane, čelili ste výzve popracovať na ich eliminácii. Podstatné je, či ste tak aj urobili. V prípade, že ste sa kvôli utápaniu v žiali, či naopak, kvôli jeho zaháňaniu nikam neposunuli, mali by ste vedieť, že nie je dobrý nápad dať sa znovu dokopy. Zbytočne zraníte seba alebo partnera.