Je to človek, na ktorého by sme sa mali vedieť vždy spoľahnúť, naplno mu dôverovať a takisto my by sme mali byť rovnakou oporou pre našu polovičku. V mnohých manželstvách to, bohužiaľ, tak nie je a partneri si klamú v rôznych oblastiach. Ak sa v manželskom živote vyskytujú klamstvá a zatajovanie, vzťah tým v každom prípade trpí. Aj keď sa možno klamaný partner dlho nedozvie nepríjemnú pravdu, predsa to uberá na kvalite manželstva a skôr či neskôr to môže mať tragické následky.

Odhalenie klamstva býva silnou ranou pre toho z manželov, ktorý až do tej chvíle bezhranične dôveroval milovanej osobe. Nech už sa jedná o hocijakú lož, vo väčšine prípadov to má za následok silné narušenie dôvery vo vzťahu. Podvedený partner sa cíti ponížený, sklamaný a len veľmi ťažko si opäť buduje pocit istoty. Pochybnosti a upodozrievanie patria tiež k častým negatívnym následkom.

Niekedy býva ťažké priznať svoje chyby, najmä ak vieme, že tým svojmu manželovi alebo manželke ublížime a neraz nás to zvádza k tomu, aby sme radšej určité skutočnosti zatajili. Niektorí ľudia zastávajú názor, že malé „nevinné“ lži neublížia, naopak sú potrebné pre bezproblémový chod manželstva. Je však ťažké odhadnúť, čo je skutočne iba „nevinné“ klamstvo a kde sa začína nebezpečenstvo.