Klameme si v rôznych oblastiach. Ak sa muž už vydá na cestu klamstva a vy to viete, vzťah trpí, pokiaľ si nenájdete mieru tolerancie. Inak to uberá na atraktivite vzťahu, ničí dôveru a kvalitu manželstva. Oklamaný partner sa cíti ponížený, sklamaný. Pokiaľ sa navyše nejedná o prvé alebo jediné klamstvo, situácia sa len zhoršuje a manželstvo tým trpí ešte viac. Čo mu však tolerovať a nevyvolávať zbytočné rodinné hádky?

Ak klame o svojich schopnostiach
Muži sa potrebujú cítiť ako králi, inak sa ich sila a sebavedomie oslabuje. Hoci o ňom viete, že nie je dobrý v športe, uveríte mu predsa, že naposledy v činkárni zdvihol sto kíl, zabehol maratón s priateľmi alebo ulovil sám obrovského kapra na Vianoce.

Ak preceňuje svojich priateľov a rodinu
Každý muž chce byť obklopený len schopnými ľuďmi. Nedá však dopustiť na známych, ktorým to síce až tak nepáli, ale sú milí ľudia. Angažuje ich do svojich projektov, ale vám to zatajuje, aby ste si o ňom nemysleli, že je naivný blázon.

Ak zatajuje surfovanie po pornostránkach
Je to úplne NORMÁLNE! Ak mu to budete zakazovať, urobíte horšie, než pri ignorácii tejto jeho aktivity. Odpustite mu, že sleduje nahé slečny na počítači, robí to aj keď je s vami a prechádzate sa po ulici. Muži vyzliekajú donaha každú sexi slečnu aj vonku. Aspoň máte na 100% istotu, že nie je gay. Navyše, iba na ne pozerá, nedotýka sa. Ak má silný pud, jeho katarziou je web, nie nevestinec. Buďte za to vďačná.

Odpustite mu aj drobné flirtovanie
Nevidíte ho v práci, no viete, že je medzi kolegyňami obľúbený. Vždy má po ruke nejaký kompliment, je vtipný, zábavný. Ale to je všetko. Inak je vám maximálne oddaný a na neveru ani nepomýšľa. Hoci doma tvrdí, že sa v práci s nikým nerozpráva, ani s kolegyňami, ktoré mu „idú na nervy“, verte, že je všetko inak, ale nie je to tragédia. Maličké lži sa z času na čas dajú prepáčiť. Čo však v prípade obrovských podrazov a klamstiev. Treba si uvedomiť, že vzájomná dôvera partnerov a istá lojálnosť k sebe navzájom, sú jedným z nosných pilierov vzťahu.