Pravdepodobne žijete ekologicky
Štúdia z roku 2016 priniesla naozaj zaujímavé výsledky. Ukázala, že ľudia, ktorí žijú ekologicky, majú vyššiu šancu nájsť si partnera na dlhodobý vzťah. Pútajú najmä svojou zodpovednosťou či myslením na budúcnosť. Na druhej strane ľudia, ktorí sa obklopujú luxusom, sú vnímaní skôr ako fyzicky atraktívni, a teda vhodnejší na krátkodobé známosti. Preto, ak túžite po dlhodobom vzťahu, ukážte svoju „eko podobu“.

Asi sa veľa usmievate
Nie je žiadnou novinkou, že úsmev je kľúčom k srdcu. Viete, že u žien toto pravidlo platí stokrát viac ako u mužov? Podľa viacerých štúdií, keď mali muži na fotografiách ohodnotiť, ktoré ženy sa im najviac páčia a do ktorých by sa vedeli zamilovať, tak jednoznačne ukázali na ženy, ktoré sa na fotografiách tvárili šťastne a smiali sa a najmenej tie, ktoré pôsobili hrdo. U žien to bolo naopak, najatraktívnejší sa im zdali hrdí muži, usmiatí mali smolu.

Veľa gestikulujete
Zamiloval sa do vás hneď na prvom rande? Pravdepodobne ste vyplnili priestor okolo seba, a to doslova. Štúdia z roku 2016, v rámci ktorej sa ľudia zúčastnili na rýchlom rande ukázala, že druhého stretnutia sa skôr dočkali ľudia, ktorí veľa gestikulovali. Tí, ktorí sedeli celkom pokojne a hanblivo, boli menej úspešní.

Pravidelný sex pomáha k dlhovekosti.
Zdroj: Profimedia.sk

Ste kompatibilná
Známy psychológ Eric Berne tvrdí, že najväčšie šance vo vzťahu majú ľudia, ktorí sú kompatibilní na troch základných úrovniach. Prvou z nich sú podobné hodnoty a myšlienky o svete. Na druhej úrovni by sa ľudia mali zhodovať v tom, ako chcú spolu tráviť čas, napríklad cestovaním, športom, návštevou divadla... Tretia úroveň sa zaoberá intelektom a otázkou, do akej miery považujú partnera za múdreho.