Ako začína ženská nevera? Každý deň zisťujete, že sa manžel s vami menej rozpráva, skôr len žundre, prečo nie je navarené, upratané. Bolí ho stále hlava, nemá chuť ísť s vami do kina, do divadla. Už posledných pár mesiacov vás nevystískal ako chlap, nepobozkal ako milenec. Už dlho ste sa spolu nezasmiali.

S týmito ľuďmi je život komplikovaný.
Zdroj: Shutterstock

Zrazu prestáva byť vo vašich očiach jediný, nenahraditeľný. Už z neho nie ste tak paf, ako na začiatku. Začínate byť viac sebecká. Požiadavka vernosti sa stráca, lebo partner nerobí nič preto, aby ste ho milovali.

Máte si pri ňom zúfať? Zaslúžite si to?
Ženy sa stávajú z roka na rok pyšnejšie. Menej žiarlivé a skôr preto realizujú neveru, aby sa pomstili mužovi. Nič ale nie je zadarmo. Ani vaša nevera nemôže trvať večne. Treba ju skôr brať ako výzvu, že ešte nepatríte do starého železa. Nevera dáva žene viac sebadôvery.

Nevera bez následkov je tá, ktorá sa nedeje v bezprostrednej blízkosti vás a vášho oficiálneho partnera. Napríklad niekde v cudzej krajine. Treba si užiť a vrátiť sa "napravená" domov. Váš muž vám nepreukazoval toľko citu už rok, čo neznámy chlapík za jeden večer.